Миші, як і комахи-шкідники, були, є та будуть, адже їх неможливо позбутися раз і назавжди. Саме тому щороку восени знову виникає необхідність боротися з гризунами. Однак, якщо прислухатися до порад досвідчених городників, є можливість надовго позбутися потреби “бігати” за мишами з пасткою.
Як позбутися мишей
У процесі боротьби з гризунами не обійтись без союзників. У випадку з комахами-шкідниками – це птахи, їжаки, жаби та жаби. Жаби та жаби знищують величезну кількість комах, при цьому залучити їх на допомогу зовсім нескладно. Невелика штучна водойма стане місцем розмноження пуголовків.

З жабами все зрозуміло – вони допомагають позбутись від комах. А що робити, тим у кого вдома багато мишей і нуль розуміння, що з цим робити? У процесі боротьбі з мишами у вас також є союзники – кішки, їжаки та вужі. І якщо їжаків та вужів не так легко залучити на ділянку, то з кішками проблем немає.
Одна кішка може контролювати будинок, льох і невелику ділянку. Сам запах тварини діє на мишей як репелент, а тому відлякує їх і змушує піти. Запах кішок зберігається досить довго на їхній шерсті, тому можна вичісувати своїх пухнастих улюбленців і розкладати шерсть у дачному будиночку перед закриттям його на зиму.

Різкі запахи теж відлякують мишей, тому можна просочувати ганчірки гасом, березовим дьогтем або маззю Вишневського і розкладати її в льохах, на горищі, у сараях та гаражах. Рослини з яскравим специфічним запахом, такі як пижма або м’ята, мають деяку відлякувальну дію, але її недостатньо, щоб прогнати мишей з дому. Їх можна використовувати для маскування домашніх запахів, щоб зменшити привабливість будинку для гризунів.