Ще декілька десятків років тому городники й садівники навіть мріяти не могли про те, щоб вирощувати на своїй ділянці лаванду. Річ у тім, що ця рослина була дикою, а власники городних ділянок не знали, як правильно її приручити. Втім, часи змінюються і все стає можливим. Розповідаємо, як правильно вирощувати лаванду на своїй ділянці.
Як правильно вирощувати лаванду
Правильний вибір місця та ґрунту для вирощування. У дикій природі лаванда росте на бідних супіщаних ґрунтах, на відкритих ділянках. Тому лаванду висаджуємо на сонячному місці, щоб за коротке літо вона отримала максимум сонця. Для того, щоб уникнути випрівання кореневої системи, лаванду потрібно садити на добре дренованому ґрунті. У землю додають пісок або перліт, на глинистих ґрунтах потрібні великі дози піску, до 50%. Крім того, місце, де росте лаванда, не повинно бути в низині.

Правильно організована зимівля лаванди. Протягом літа при посадці на піднесенні рослина не страждає від надлишку вологи, але взимку-навесні під час відлиг коріння може опинитися у воді. Щоб цього уникнути, перед зимівлею ґрунт під рослинами потрібно пропушити.
Пухкий і сухий ґрунт працює як повітряна подушка, захищає кореневу систему від морозів та сприяє відведенню вологи під час танення снігу. Не зайвим буде замульчувати ґрунт під кущами лаванди великим органічним матеріалом, наприклад, шматками кори.

Лаванда порадує сходами, якщо посіяти насіння особливим способом. Якщо садівник заздалегідь купує насіння, а до посіву залишається ще багато часу, то посівний матеріал бажано прибрати у холодильник на кілька місяців. Лаванда належить до тих культур, яким для проростання потрібна стратифікація. Щойно куплене насіння перед посівом обов’язково потрібно відправити у морозильну камеру на кілька годин або на ніч. Таким чином вдається провести швидку стратифікацію, яка підвищить кількість сходів з насіння.