Основними роботами з підготовки винограду для успішної зимівлі є:
- Полив і підживлення
- Обрізування та видалення пагонів
- Обробка від хвороб і шкідників
- Укриття
Зупинимося на кожній роботі.
Полив, як і підживлення восени припиняти не варто. Особливо це стосується волого зарядного поливу. Для цього вже зараз навколо кожної рослини потрібно прокопати канаву до 10 см глибиною та залийте туди по 15 л води.
Не нехтуйте можливістю зробити осіннє підживлення, бо навесні виноград без цього буде ослабленим. Якщо у вересні ви повинні були внести в ґрунт монофосфат та органіку, то на при кінці жовтня — на початку листопада не забудьте підгодувати рослини мінеральними добривами.
Наприкінці жовтня чи на початку листопада, після того, як виноград скине листя, ви побачите, що саме вам треба обрізати: тонкі пагони до 5 мм, товсті, що товщі 15 мм та вуса. Зрізуйте пагони гострим секатором до зелені на зрізі.
Обробка від хвороб та шкідників не займе у вас багато часу, якщо виноград не пошкоджений. Достатньо провести профілактичне обприскування 3-5% розчином залізного купоросу. А от якщо кущ хворіє або на ньому розплодилися шкідники, то потрібно до кожної проблеми обирати відповідну міру.
Для того, щоб укрити виноград на зиму, треба дочекатися листопада, інакше теплою осінню є вірогідність того, що лоза попріє. Але у жовтні варто лози пригнути, поки вони ще гнучкі.
Вкриття шаром 30-40 см соснового лапнику достатньо для зимівлі. Також підійде солома 20 см шару якої потрібно притоптати, щоб відром не рознесло, а через місяць додати зверху такий самий шар.
Вкривати руберойдом або іншими повітронепроникне ними матеріалами не треба.