Догляд за полуницею містить: обрізання, полив, підгодівлю та укриття.
Обрізання
Для того, щоб мінімізувати шкоду при обрізанні полуниці потрібно дотримуватися певних правил.
- Перше правило полягає в обов’язковому видаленні пошкодженого, засохлого та хворого листя.
- Другим правилом є обрізанні полуниці одразу після плодоношення, але не пізніше серпня. Інакше рослина не набереться сил для зимівлі.
- Наступним правилом є обрізання з залишанням стебла висотою не нижче 8 см, бо, обрізавши нижче, ви можете обрізати бруньки, а це загрожує тому, що у наступному сезоні ви не отримаєте врожаю зовсім.
- Далі. Не обривайте листя руками. Використовуйте гострий секатор, тому що у полуниці корені розташовані близько до поверхні ґрунту і є ризик висмикнути кущ.
- Крім того, не обрізайте цьогорічні молоді кущі, а тільки приберіть в них вуса.
- Прибрати вуса також потрібно й старших кущів, якщо ви не плануєте їх розмножувати.
Полив
Для успішної зимівлі полуниці зробіть волого зарядний полив. Починаючи з жовтня, виливайте на 1 кв.м не менше 7 л води щотижня.
Підгодівля
Оскільки рослина за сезон віддала багато сил, їх може не вистачити для перенесення холодів взимку. Тому необхідно допомогти їй та відновити сили восени. Для цього деревний попіл залийте гарячою водою (1 л золи на 1 відро води), дайте настоятися 2-3 дні та поливайте під корінь по 1 л під кожен кущ.
Дуже добре також підгодовувати восени полуницю коров’ячим гноєм та розчином пташиного посліду.
Укриття
Укриття зазвичай роблять для молодих кущів та полуниці ремонтантних сортів. Всю іншу полуницю варто замульчувати ялиновими гілками.