Саджати овочі під зиму варто з багатьох причин:
- Підзимовий посів дає можливість на 2-3 тижні раніше отримати врожай ніж за весняний, а значить можна не тільки радуватися ранішній городині, а ще й мати можливість раніше звільнити грядки для подальшої посадки на них інших культур ;
- Такі сходи краще переносять весняні приморозки;
- Підзимовий посів економить час навесні.
А от обрати термін посадки потрібно так, щоб рослини до настання морозів не встигли зійти до настання холодів та випадіння снігу. Тобто при теплому жовтні підзимовий посів потрібно здійснити у листопаді.
Окрім іншого, щоб зрозуміти, у які числа цього місяця це зробити краще, потрібно звернутися до місячного календаря, що розроблений для України за київським часом.
Отже, як кажуть знавці, часник та цибулю краще саджати на спадаючому місяці. Тоді ця городина дуже добре пускає коріння і встигне зміцніти до настання морозів. У листопаді такими вдалими для посадки днями стануть ті, що випадають на:
- 2,3 листопада – спадний місяць у Раці. Дуже добрі дні для того, щоб овочі укорінились
- 9,10,11 листопада – спадний місяць у Терезах. Посаджені у ці дні цибуля та часник будуть добре зберігатися.
- 12 листопада – спадний місяць у Скорпіоні. У такий день добре не тільки саджати овочі, а й пересаджувати будь-що.
Якщо не завадить погода, то для часнику та цибулі підійдуть і 29 та 30 листопада – це також спадний місяць у Раці, знаку який вважається родючим та продуктивний. Врожай на наступному сезоні буде рясним.
На ці дати 29 та 30 листопада також варто запланувати підзимовий посів таких коренеплодів як морква та буряк. Посаджені у ці дні морква та буряк також будуть добре зимувати, а у наступному сезоні дадуть багаті та ранні врожаї.