В Україні зареєстрували два нових сорти картоплі, які створили українські вчені: врожайність з сотки шалена

Українські вчені продовжують працювати над новими сортами городини та раді були представити два нових різновиди картоплі. Розповідаємо про все детальніше.

Національна академія аграрних наук України оголосила про реєстрацію двох нових сортів культури, які стали результатом наукових досліджень українських вчених. Цією захоплюючою новиною поділився Президент НААН Ярослав Гадзала.

Картопля Мірамі

Експерти назвали найкращий сорт картоплі
Українські вчені представили 2 нових сорти картоплі

Перший новий сорт носить назву “Мірамі” і представляє собою столовий вид картоплі з раннім терміном дозрівання. Його вегетаційний період триває приблизно 90 днів, що робить його одним із швидких у вирощуванні. Кущі цього сорту виростають середньої висоти і вражають своєю пишністю. Квітки — чарівного червоно-фіолетового забарвлення. Бульби мають округло-видовжену форму, світло-рожевий колір і середньозаглиблену вічку. Середня маса товарної бульби становить приблизно 75 грамів, а м’якуш дає світло-жовтий відтінок.

Картопля Джавеліна

Яка ви картопля за знаком Зодіаку
Українські вчені представили 2 нових сорти картоплі

Другий сорт — “Джавеліна”. Судячи з назви, одразу зрозуміло, у які часи було зроблено відкриття, а ім’я бульби повністю відповідає нинішнім подіям.

Різновид також є столовим. Він має тривалий період вегетації, під час якого формуються великі та дуже солодкі картоплини. Кущі виростають досить високими, маючи стійкість до впливу зовнішніх факторів, а головне до хвороб. Серединка м’якушу овоча трохи темніша за “Мірамі”.

До речі, схожі сорти від українських вчених добре себе проявляли, даючи понад 80 тонн врожаю з гектару. Цікаво, чи буде такою ж “Джавеліна”.

Важливо, що обидва нових різновиди дуже добре адоптуються до кліматичних та погодних змін, що з нинішніми мега-спекотними літніми днями та теплими зимами дуже важливо.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини