Нагару наче ніколи й не було: найкращий спосіб швидко очистити чавунну пательню від жиру та забруднень

Для того щоб уникнути або зменшити утворення нагару, слід дотримуватися рекомендацій з догляду за чавунною посудою – правильне змащування перед кожним використанням та багато чого іншого.

Занадто високі температури при готуванні можуть сприяти утворенню нагару. Це особливо стосується приготування їжі з високим вмістом цукру або жиру. Наявність непереварених залишків їжі на поверхні чавунної посуди може сприяти утворенню нагару під час готування. Деякі продукти, особливо ті, які містять велику кількість заліза, можуть сприяти утворенню темного нагару на чавунній посуді. Очищення чугунної пательні від нагару може бути ефективним завдяки кільком простим методам.

  • Спеціальні щітки.

Використовуйте щітку для чищення чугунних посудин, яка зазвичай має жорсткі ворсинки або щетину для видалення залишків їжі і нагару. Переконайтеся, що ви робите це при теплій або гарячій пательні, оскільки це полегшить видалення бруду.

  • Сіль і олія.

Посипте дно пательні товстим шаром кухонної солі. Додайте трохи олії (наприклад, рослинної) для створення пасти. За допомогою гарячої води і губки або щітки намагайтеся видалити нагар.

  • Очищення льодом.

Залийте чугунну пательню водою і додайте кубики льоду. Підігрійте на повільному вогні, а потім використайте лопатку або ложку для видалення рештків нагару.

Найкращий спосіб відмити чавунну сковорідку від нагару
Найкращий спосіб відмити чавунну сковорідку від нагару
  • Оцет.

Змочіть губку в оцті або власноруч зробленій суміші оцту та води. Дайте відпочити кілька хвилин, а потім спробуйте видалити нагар.

  • Пісок або содова паста.

Використовуйте суміш піску та води або содової пасти для чищення. Нанесіть на вологу губку чи щітку і активно потріть пательню.

Пам’ятайте, що очищення від нагару може займати час, особливо якщо нагар дуже старий або товстий. Постарайтеся не використовувати агресивні засоби чи щітки, які можуть пошкодити поверхню чугунної пательні.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини