Мій гібіскус більше не жовтіє та не скидає бутони: чим підкормити кімнатну квітку, щоб завжди цвіла потужно

Гібіскус - прекрасне доповнення до домашнього інтер'єру. Однак, щоб він залишався здоровим, не жовтів і буйно цвів, йому необхідний правильний догляд та відповідні добрива.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви забезпечите здоров’я і красу своєму гібіскусу.

Пам’ятайте, що кожна рослина унікальна, тому важливо спостерігати за нею і реагувати на зміни своєчасно.

Вибір відповідного добрива

 • Гібіскусу потрібні певні поживні речовини для підтримки здоров’я і краси. Під час вибору добрива зверніть увагу на вміст азоту, фосфору і калію, представленого у формулі N-P-K, наприклад, 10-15-10. Ці елементи є основними для росту рослини, формування бутонів і загального зміцнення.
 • Існують спеціальні добрива, призначені саме для гібіскуса. Вони зазвичай містять усі необхідні елементи в правильних пропорціях. Подібні продукти можна придбати в місцевих магазинах садівництва.
ібіскус - прекрасне доповнення до домашнього інтер'єру.
Гібіскус – прекрасне доповнення до домашнього інтер’єру.

Натуральне підживлення

 • Яєчна шкаралупа. Подрібнені яєчні шкаралупи можуть бути додані в ґрунт навколо гібіскуса. Вони містять кальцій, корисний для зміцнення рослини.
 • Часниковий відвар. Часник має антисептичні властивості. Спробуйте додати відвар із часнику у воду для поливу гібіскуса, щоб запобігти можливим хворобам.
 • Відвар цибулі. цибуля містить поживні речовини, які можуть бути корисними для росту гібіскуса. Наприклад, можете додати відвар з цибулі в ґрунт.
 • Кавовий осад. Використовуйте остиглий кавовий осад для підживлення гібіскуса. Це може додати органічних речовин у ґрунт.
 • Бананова вода. Замочіть шкірку від банана у воді і потім використовуйте цю воду для поливу гібіскуса. Банани містять калій, що корисно для цвітіння.

Коли і як удобрювати

Добрива слід вносити в період активного росту гібіскуса, зазвичай навесні та влітку. Однак, не перестарайтеся, щоб уникнути надлишку мінералів, що може призвести до проблем з корінням. Раз на місяць – оптимальна частота підживлення.

Основні рекомендації з догляду

 1. Освітлення. Гібіскус любить яскраве світле освітлення. Розмістіть його в місці, де буде багато сонячного світла. Однак, уникайте прямих променів сонця, особливо в спекотні години.
 2. Температура. Підтримуйте теплу температуру в приміщенні. Гібіскус віддає перевагу теплу, ідеальний діапазон – від 18 до 24 градусів Цельсія.
 3. Полив. Регулярно поливайте гібіскус, підтримуючи помірну вологість ґрунту. Але уникайте перезволоження, оскільки це може призвести до гниття коренів.
 4. Вологість. Гібіскусу подобається висока вологість. Розмістіть піддон з вологим камінням поруч з рослиною або використовуйте зволожувач повітря.
 5. Пересадка. Пересаджуйте гібіскус за необхідності, коли коріння починає виходити за межі горщика. Це зазвичай робиться навесні.
 6. Захист від шкідників. Регулярно оглядайте рослину на наявність шкідників, таких як тліючі комахи. Використовуйте безпечні для рослини засоби захисту, якщо необхідно.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини