Частіше за все після набігу вухатих шкода буде невиправною, тому дізнайтесь, про деякі способи захисту дерев від різних гризунів.
Почнемо з найменших – мишей та полівок. Ці тварини живляться падалицею, рештками їстівного з теплої купи гною, сухим бадиллям. Тому перш за все потурбуйтеся, щоб таких запасів на ділянці у вас не було. Далі для захисту рослин використовуйте сніг. Втоптуйте його навколо них після кожного снігопаду. Ця проста процедура дуже допоможе зберегти ділянки з посадженими цибулинами чи рослинами, вкритими на зиму.
Найбільшого захисту потребують молоді дерева, кору яких обгризають не тільки миші, а й зайці. Причому перевагу пухнасті віддають сливам, яблуням, абрикосам, а от смородину та калину з шипшиною, як правило, оминають.
Чим варто укрити дерева від гризунів.
Пластикова або металева сітки є доволі надійним захистом. Ними просто обгортають стовбур на висоту зросту дорослого зайця, заглиблюючи у землю нижній край. Такі сітки не проблема придбати у магазині.
Замість сітки обмотують дерева спанбондом або лутрасилом. Такий матеріал складають у 2-3 шари. Цей спосіб захистить дерева ще й від вітру та сонця.
Більш дешевим способом є обгортання мішковиною, натуральною тканиною, старим одягом або жіночими колготками. Цей мотлох необхідно закріпляти разом з лапником міцним шпагатом.
Приготуйте для відлякування зайців можна також використовувати, якщо змастити дерева розчином: у розрахунку на 10 л води додають глину та коров’як так, щоб маса стала схожою на сметану, а потім туди відправляють 50 г креоліну.