Якщо ви правильно влаштували укриття своїм трояндам, то зазвичай на нетривалий період відлиги шансу зіпріти у рослин не багато. Але все ж таки варто перевірити стан як самих квітів, так і їхнього укриття. Може статися так, що повітря не достатньо і під матеріалом, який ви використали в конструкції, зібралося досить багато конденсату. У такому випадку зробіть провітрювання, а, можливо й, удосконалювання захисної споруди.
Зверніть при цьому увагу на прикореневе мульчування. Віддайте перевагу матеріалам, які не пріють. Наприклад — стружка великого розміру або дубове листя.
Окремим питанням стосовно укриття є питання: чи потрібні серйозні споруди для молодих саджанців. Дехто вважає, що робити це не обов’язково до поки не вдарять морози – 25°, або при трохи вищих температурах за відсутності снігу. Головне, кажуть вони, щоб у троянди не вимерзло коріння та не зіпріло місце щеплення.
Втім, нагадаємо, що для саджанця, що встиг укорінитися, достатньо зробити укриття у вигляді ящика з дерева, на який накидають спанбонд в один шар, який закріплюють або притискають камінням чи цеглою. Так саджанці будуть захищеними та водночас забезпеченими циркуляцією повітря. Якщо рослини посаджені поряд, то роблять загальну конструкцію, а якщо далеко, то — кожній окреме.
Знавці також звертають увагу на такий нюанс. Якщо ви побачили або у вас є привід припустити, що дощі та сніг, який розтанув, змили з них засоби захисту від шкідників та хвороб, якими ви їх раніше обробляли, то краще таку обробку повторити та обприскати рослини зайвий раз.