Крім того, шанується ця рослина через те, що вона є символом злиття енергій чоловіка та жінки, а значить буде дарувати закоханим довгі почуття, а молодятам щастя та діточок.
Ця рослина досить світлолюбна, але віддає перевагу не прямим променям, а розсіяному світлу. Найбільш комфортним для неї є літня температура +22…24°, а зимова +15…+17°.
Хойя не любить засуху, але переливання переносить гірше, тому що вологу накопичує у листві. Отже, помірний полив для неї – оптимальний. Та принцип все одно такий: з настанням холодної погоди поливи потрібно скорочувати, а з потеплінням – збільшувати.
Яке ж підживлення потрібно забезпечити квітці?
Комплексне мінеральне добриво влітку 1 раз на 2-3 тижні – достатньо для її розвитку. Обприскувати Хойю не обов’язково, тому що вона не потребує підвищеної вологості повітря, але теплий душ часто сприяє цвітінню.
Що до цвітіння. Не треба після нього обрізати квітконоси, бо на наступний сезон саме вони знову дадуть квіти. Втім саму рослину для того, щоб вона краще розросталась гілками, трохи обрізати не завадить.
Ця квітка має один секрет: вона краще розвивається та швидше зацвітає, якщо росте у тісному горщику. Втім молоді квіти пересаджують 1 раз на рік, а дорослі 1 раз у 3 роки. Майте на увазі, що Хойя може зацвісти лише на 3 або 4 рік. Це залежить від її сорту. А ще в неї солодкуватий аромат, що декому не дуже до вподоби.
Отже, зважте всі “за” та “проти” перш ніж придбати та посадити цю красуню у себе вдома.