Готуємося до наступного сезону: як успішно виростити пекінську капусту на своїй ділянці. Корисні поради

Пекінська капуста, незважаючи на те, що є одним із найдавніших овочів і активно використовується в кулінарії багатьох країн, на теренах України свою популярність стала здобувати відносно недавно.

Пекінська капуста – овочева культура, що має своє коріння в стародавньому Китаї, де її вирощували ще кілька тисяч років тому. З плином часу вона поширилася по всьому світу, завоювавши популярність завдяки своєму чудовому смаку, багатому вмісту вітамінів і мінералів, а також низькій калорійності.

Користь пекінської капусти

Пекінська капуста є чудовим джерелом вітамінів С, К і A, а також мінералів, таких як кальцій і залізо. Вживаючи її у свіжому вигляді, ви будете підтримувати здоров’я своїх кісток, зір і зміцнювати імунітет. Безумовно, якщо у вас немає протипоказань щодо вживання в їжу цієї овочевої культури (перш ніж на неї “налягати”, порадьтеся із сімейним лікарем).

Вибираємо місце для посіву
Вибираємо місце для посіву

Вибираємо місце для посіву

Наші кліматичні умови цілком підходять для вирощування пекінської капусти на дачних ділянках: як у відкритому ґрунті, так і в теплицях.

Хорошими попередниками для пекінської капусти на грядці є цибуля, горох і квасоля. Ці культури залишають у ґрунті корисні елементи, тим самим збагачуючи його. Але уникайте посіву після культур, схильних до одних і тих самих хвороб, щоб запобігти поширенню інфекцій на пекінську капусту.

  • Вибір місця:
  1. Виберіть сонячне місце з хорошою вентиляцією.
  2. Забезпечте хороший дренаж, щоб уникнути застою води.

Підготовка ґрунту та посів

  • Пекінська капуста віддає перевагу пухким і удобреним ґрунтам. Перед посадкою внесіть органічний компост або перегній.
  • Висаджуйте розсаду або насіння навесні після останнього заморозка, дотримуючись відстані між рослинами близько 30 см.
  • Полив – помірний, але уникайте пересихання ґрунту. Поливайте під корінь, щоб уникнути потрапляння води на листя.
  • За необхідністю вносьте універсальні добрива з балансом азоту, фосфору і калію.

Пекінська капуста зазвичай має період вегетації від 40 до 75 днів після появи сходів, залежно від сорту. Це означає, що з моменту появи сходів до моменту готовності до збору врожаю може минути від 1,5 до 2,5 місяців.

Хвороби

Пекінська капуста може бути схильна до кількох хвороб. Ось деякі з них: мокра бактеріальна гниль (слизовий бактеріоз), альтернаріоз та точковий некроз.

Для запобігання цим проблемам рекомендується дотримуватися ротації культур, використовувати здорове насіння, підтримувати хорошу вентиляцію і стежити за станом ґрунту.

Популярне

Подібні новини