Але так лише здається на перший погляд, бо, по-перше, вартість засобів доволі висока, по-друге, не завжди можна обрати оптимальну відповідність “ціна-якість”, а, по-третє, неперевірені речовини взагалі можуть нічого не відчистити або й зовсім зіпсувати посуд. Саме тому краще спочатку спробувати народні засоби, які не потребують великих витрат, але цілком перевірені поколіннями господинь.
Але перш ніж почати чищення, потрібно знати елементарне – з якого металу зроблений виріб, тому що, наприклад, не можна чистити содою алюмінієвий посуд, сіллю – той, що зроблений з нержавійки, а емальований — обробляти кислотою і ні у якому разі для жодного антипригарного покриття не припустимо використовувати абразивні речовини. Знаючи про це, орієнтуйтеся та користуйтеся наступними рецептами.
Сода та оцет
У згорілу каструлю налийте столовий 9% оцет, додайте до нього таку ж кількість води та закип’ятіть. Після того вимкніть вогонь, всипте 2 чайні ложки соди та залиште на 30 хвилин, а тоді все легко зчиститься.
Якщо потрібно відчистити каструлю ззовні, то її потрібно прокип’ятити у каструлі значно більшого розміру з водою, в яку натирають господарське мило, вливають 1 склянку силікатного клею та всипають 1/3 пакета соди. Далі потрібно прокип’ятити 30-60 хвилин, після чого ретельно вимити.
Сіль
Емальований посуд прекрасно відчистить сіль: 1/3 пачки всипають на дно каструлі, труть забруднення паперовим рушником, змоченим у засобі для миття посуду, а потім змивають чистою водою. Також можна почистити, прокип’ятивши сольовий розчин у каструлі: на 1 л води додати 5-6 столових ложок солі.