У досвідченого городника з хорошим врожаєм завжди є власний секрет успіху – він або вона не бояться експериментувати та втілювати у життя нові ідеї. Звісно, часом буває й таке, що врожаю зовсім немає, але, використовуючи на своїй ділянці різні способи посіву та висадки тих чи інших культур, ви легко можете забезпечити себе корисними та натуральними овочами й фруктами з власної грядки. Розповідаємо про незвичайний, але дієвий спосіб посіву насіння на розсаду.
Посів насіння на розсаду
Останній зимовий місяць – ідеальний момент для багатьох городників. Саме у цей час ви можете почати сіяти насіння на розсаду, аби вже незабаром отримати красиві рослини та щедрий врожай овочевих культур. Так, наприклад, пізньостиглі помідори краще висаджувати для розсади у середині або в кінці лютого, щоб отримати ранній урожай овочів. Насіння томатів слід розсівати у вологий ґрунт, використовуючи маленькі ящики, стаканчики або горщики. Посіви слід покрити тонким шаром землі та розмістити їх у теплому місці. Пересадку помідорів в ґрунт рекомендується проводити у квітні або травні.

Щодо середньостиглих і пізніх сортів болгарського перцю, то вони можуть бути висаджені з самого початку лютого. Насіння слід замочувати в мокрій марлі або тканині перед посівом. Висаджувати перець у стаканчики рекомендується по два насіння на місткість. Прикрийте насіння невеликим шаром землі, покрийте плівкою і розмістіть у теплому місці. Після виходу перших паростків плівку можна видалити, а рослину пересадити на підвіконня.

Баклажани висаджують у середині лютого, попередньо замочивши насіння в розчині марганцю на 15 хвилин для захисту від хвороб. Додавання тирси і золи в ґрунт для баклажанів може бути корисним. У кожен стаканчик слід покласти по дві насінини баклажана, прикрити їх тонким шаром вологої землі і покрити плівкою. Важливо забезпечити тепле місце для баклажанів, і сходи з’являться протягом тижня.