Досвідчені садівники розповіли, як правильно білити дерева навесні: дізналася багато нового та корисного

Білення дерев є одним із способів догляду за ними, який може підвищити їхню життєздатність та зробити їх більш стійкими до різних шкідливих факторів.

Побілка стовбурів та гілок може захистити їх від нападу шкідників та розвитку патогенних мікроорганізмів. Деякі білюючі речовини мають властивості відлякування шкідників та запобігання розвитку грибкових захворювань. Біла поверхня відбиває сонячне випромінювання, запобігаючи перегріванню стовбурів та гілок. Це особливо важливо в регіонах з високими температурами, де може виникати ризик опіків та перегрівання кори. Покриття стовбурів білою фарбою або вапном може допомогти захистити дерева від морозів, особливо весною, коли мінлива температура може спричинити розмерзання кори.

Білити дерева навесні може бути корисним для їх захисту від шкідників, хвороб і надмірного нагрівання, а також для збереження їхньої естетичної привабливості. Використовуйте спеціальні білючі речовини, які доступні у городних центрах або магазинах для садівництва. Зазвичай для цього використовують вапно або білу фарбу, розведену у воді. Розведіть білючу речовину згідно інструкцій на етикетці. Зазвичай відсоток розведення варіюється залежно від типу використаного продукту.

Городник розповів, як правильно побілити дерева
Городник розповів, як правильно побілити дерева

Перед нанесенням біллючого розчину переконайтеся, що дерево чисте від бруду і пилу. За необхідності його можна промити водою або використати щітку для прибирання. Використовуйте пензель або валик для нанесення білки на стовбур і гілки дерева. Почніть з верхівки і рухайтеся вниз, рівномірно розподіляючи розчин. Уникайте нанесення білки на кору, оскільки це може завдати шкоди дереву. Зосереджуйтеся на покритті тільки стовбура та гілок.

Зазвичай рекомендується наносити білку на дерева кілька разів на рік, зокрема наприкінці зими або на початку весни, щоб захистити їх від сонячних опіків і шкідників. Завжди слід дотримуватися інструкцій виробника щодо використання білючих речовин і враховувати потреби конкретного виду дерева.

14 днів з Анітою Луценко:  Меню+Спорт

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини