Якість і кількість врожаю багато в чому залежить від термінів посіву. Температура на вулиці безпосередньо впливає на швидкість проростання насіння. Так при температурі 0 /+10 градусів сходи з’являться через один-два тижні. Якщо температура буде в районі 10-15 градусів тепла, то насіння проросте через чотири-сім діб, а якщо на вулиці повітря прогріється до 15-20 градусів, то редис з’явиться вже через 3-4 дні.
Найбільш комфортною для проростання насіння вважається температура плюс 15-18 градусів. Якщо вона буде вище, то редис буде швидко нарощувати бадилля, стрілкуватися та цвісти, що не йде на користь коренеплоду.
В південних областях можна починати сіяти редис наприкінці березня.
Щоб не розчаруватися в майбутньому врожаї необхідно підібрати підходяще місце для посіву.
У грядки для редиски має бути хороше освітлення. Також бажано, щоб ділянка для посадки була захищена від сильних вітрів.
Грунт неодмінно повинен бути пухким і легким, нейтральним за кислотністю.
Редис добре росте практично після всіх культур, крім сімейства хрестоцвітих, таких як капуста чи гірчиця Дайкон, оскільки вони уражаються однаковими хворобами і шкідниками.
Найкращий сусід для редису – салат, який сприяє захисту від такого небезпечного шкідника як хрестоцвітна блішки.
Якщо в якості сусіда буде виступати кущова квасоля, то вона значно покращить смакові якості редису.
Для посадки редису бажано підготуватися заздалегідь. Хоча б за два-три тижні до посіву в якості підготовки потрібно удобрити ґрунт.
Відмінно підходять для цього органічні добрива, такі як компост або перегній.
Одне відро об’ємом 10 літрів розсипте на одному квадратному метрі землі і перекопайте грунт.
За два тижні до посадки землю бажано накрити плівкою або спанбондом, щоб вона прогрілася, що в результаті дасть більш багатий врожай.
Також необхідно провести передпосівну підготовку насіння .
Починають зазвичай з калібрування, тобто відбраковують пошкоджені насіння, криві, запліснявілі і занадто дрібні.
Потім насіння можна перевірити на життєздатність. Для цього в склянці теплої води розчиняють 10 грам кухонної солі і занурюють в отриманий розчин насіння. Через кілька хвилин підходяще насіння опуститься на дно. А те, що піднялось на поверхню слід викинути.
Не зайвим буде провести знезараження відкаліброваного насіння. Для цього можна замочити насіння в розчині фітоспорину.
Після обробки насіння потрібно промити в чистій воді і злегка підсушити.
Безпосередньо посадку редису можна провести рядами в борозенки.
Для цього на поверхні грядки роблять борозни глибиною 2-3 сантиметри. Відстань між рядами витримують близько 15 сантиметрів. Борозенки рясно проливають водою, а після того, як вода ввібралася, розкладають насіння.