Щоб визначитися з термінами посіву перців на розсаду, необхідно враховувати кліматичні особливості регіону, а також характеристики вибраного сорту.
Пізні сорти перців висаджують через 80 днів з моменту сходів, ранні сорти – через 60 днів.
За сприятливих умов насіння проростає через сім днів. Висаджують розсаду у відкритий грунт, коли встановиться стабільно тепла погода.
Насамперед готуємо насіння до посадки. Спершу починаємо сортування. Для цього візуально оглядаємо насіння і відбраковуємо пошкоджене, дрібне та занадто темне насіння.
Відібраний посівний матеріал поміщаємо сольовий розчин, який готується з однієї чайної ложки солі і півсклянки води.
Порожні насіння спливуть наверх. Через десять хвилин зливаємо розчин разом з пустушками, а хороше насіння промиваємо у воді і злегка просушуємо.
Щоб виключити грибкові та бактеріальні захворювання насіння потрібно знезаразити. Для цього використовуємо або слабкий розчин марганцівки з розрахунку 2,5г речовини на 100 міліграм води або розчин фітоспору – одна крапля препарату на 100 міліграм води.
Просто наливаємо засоби в мисочку і опускаємо насіння на 30 хвилин в розчин марганцівки або на дві години в розчин фітоспорину.
Щоб насіння швидше зійшло його потрібно проростити.
Відібране і знезаражене насіння загортаємо у вологу тканину і поміщаємо в контейнер, який ставимо в тепле місце.
Стежимо, щоб тканина весь час залишалася вологою. Як тільки у насіння з’являться паростки – пересаджуємо в грунт. Цілком підійде покупний грунт для томатів і перців або універсальний грунт для розсади.
Головне, щоб він був легким і поживним.
Сіяти перець на 1 році можна як в загальних ящиках з подальшою пікіровкою, так і в окремих стаканчиках – головне зробити дренажні отвори на дні контейнерів.
На самий низ ємності насипаємо шар дренажу. Зверху насипаємо поживний грунт і проводимо посів.
Відстань між рядами витримуємо близько чотирьох сантиметрів. Проросле насіння акуратно розміщуємо в борозенках з інтервалом у півтора два сантиметри і присипаємо легким грунтом.
Потім поливаємо з пульверизатора. Далі наші посіви накриваємо плівкою і прибираємо в тепле місце, куди не проникають прямі сонячні промені.
Щодня провітрюємо, привідкриваючи плівку на 10-15 хвилин і слідкуємо, щоб грунт не пересихав.
Приблизно через тиждень з’являться сходи. Після цього переносимо ящик з сіянцями на добре освітлене місце.
Пікірування перців проводимо у фазі утворення двох справжніх листочків.
Якщо ж ви вирішили садити розсаду відразу в окремі стаканчики, то процедура пікірування вам не потрібна.
Довжина світлового дня для сіянців повинна становити 12 годин, при необхідності проводиться досвічування рослини за допомогою фітолампи.
У міру підсихання ґрунту маленькі рослини поливаємо під корінь відстояною теплою водою, щоб волога не потрапляла на листочки.
Дорослі рослини можна поливати з лійки. Перше підживлення проводять у фазі утворення 3 листів. Друге – через 15 днів. Використовуємо для цього розчин з комплексних мінеральних добрив.
За тиждень до висадки на постійне місце, розсаду перців необхідно загартувати свіжим повітрям – тримаємо їх там одну годину.
На другий день тримаємо дві години, наступні дні додаємо по кілька годин.
За добу до пересадки розсаду залишаємо на вулиці на добу.