Сьогодні розберемо як, коли і чим підгодувати лілії для пишного цвітіння.
Якщо грунт у вас плодородний та відпочивший, то підживлювати його непотрібно. В інших випадках добриво потрібно обов’язково вносити.
Лілії дуже люблять органіку, за винятком свіжого гною. Його вносити в жодному разі не можна, а ось дозрілий компост і перегній – те, що потрібно. Їх вносять при посадці з розрахунку сім-вісім кілограм органіки на один кв.м. Також можна додати подвійний суперфосфат в пропорції 100 г добрива на 1 кв.м. В такій же пропорцій також можна додати деревну золу. Вона підвищує стійкість рослини до хвороб, а також зимостійкість.
Навесні лілії, як і більшість рослин, гостро потребують азоту, який необхідний для набору зеленої маси. Перше підживлення можна проводити ще по танучому снігу. Для цього просто розкидайте по поверхні грунту сечовину або аміачну селітру з розрахунку 2 столових ложки на 1 квадратний метр.
Наступне підживлення проводять влітку, коли у лілії починають формуватися бутони. В цей час, крім азоту, рослини потребують калію та фосфору. Тому можна використовувати універсальне мінеральне добриво.
Потім підгодівлю проводять під час цвітіння, щоб продовжити його період. В цей час добре використовувати комплексні мінеральні добрива з мікроелементами.
В літні підживлення можна додавати внесення деревної золи в пропорції 100 грам речовини на один квадратний метр ґрунту.
Після того, як лілії відцвіли, під землею продовжують йти інтенсивні процеси по набору поживних речовин до зими.
В цей час, щоб підвищити зимостійкість цибулин, вносять фосфорно-калійні добрива. Для приготування підгодівлі в 10 літрах теплої води розчиніть 2 столові ложки суперфосфату і півтори столові ложки калімагнезії.