Якщо ви хочете підгодувати розсаду та простимулювати її активне зростання, або якщо минулого року половина розсади загинула, і ви не хочете повторити ситуацію цього року, можете використовувати народні безкоштовні засоби для підживлення, які завжди можна знайти під рукою.
Насамперед, забезпечте правильну температуру повітря та гарне освітлення для розсади, а потім вже вносьте добрива. Ознаки дефіциту азоту завжди з’являються на нижніх листочках. Вони жовтіють, в’януть, а верхівки розсади набувають блідо-зеленого відтінку.
В якості азотного підживлення можна розвести на літр води чайну ложку нашатирного спирту, і по 50 мілілітрів під кожен паросток полити. При дефіциті калію у розсади жовтіють верхні листочки і сохнуть кінчики, а при нестачі фосфору стебла стоншуються, набувають фіолетового відтінку, а листя починає синіти.
Пам’ятайте, що фосфор при низьких температурах не засвоюється, тому розсада має бути з усіх сторін оточена теплом та турботою. Шукати калійно-фосфорне підживлення для розсади довго не доведеться – це звичайна деревна зола. Вона знизить кислотну реакцію землі, забезпечить розсаду всіма речовинами для стабільного зростання, і вносити її можна у сухому вигляді.
Для цього необхідно дві чайні ложки розсипати по поверхні грунту у паростка, і трохи полити чистою водою, щоб мікроелементи пішли до коріння. Хорошим рішенням буде і рідке добриво, де можна 50 г золи залити склянкою води, добу настояти, розвести з чистою водою в пропорції один до п’яти, і потроху поливати розсаду кожні два-три тижні, чергуючи внесення добрива з будь-якими азотними підживленнями. Результат буде просто чарівним! Перевірено неодноразово!