При посіві моркви потрібно враховувати деякі особливості:
• Не потрібно перекопувати ґрунт, не просмикувати сходи і практично не вдаватися до прополювання грядок.
• Насіння необхідно сіяти по одній штуці в лунку, або придбати їх на готовій липкій стрічці.
• Далі посипаємо тонким шаром ґрунту і припудрюємо золою.
• Щоб уникнути бур’янів рекомендуємо покласти між грядок штакетник, наприклад дерев’яні дошки від огорожі. Ширина між дошками становить приблизно 15 сантиметрів.
• При ранній сівбі необхідно використовувати сніг як джерело вологи або вдаватися до частого поливу. Шар снігу вирівняти по ділянці та накрити тканиною. Здавалося б, що сніг такий чином танутиме швидше, проте він виводить ефірні олії з насіння моркви та тане повільно. Щоб проростання сталося швидше, замочіть попередньо моркву на добу у гарячій воді, змінюючи воду кожні 3 години.
Після вимочування насіння потрібно просушити. Поливати посів необхідно приблизно двічі на місяць, використовуючи 4 літри води на квадратний метр.
Підгодовувати культуру потрібно з обережністю, тому що морква чутлива до ґрунтових солей, а всі добрива є солями.
Восени, до перекопування використовуйте 2 столові ложки подвійного суперфосфату та 1,5 столові ложки сульфату калію на 1 кв. м. Добрива розподілити по ділянці та перекопати ґрунт.
А навесні, перед початком посіву, треба взяти 1 столову ложку подвійного суперфосфату та 1 столову ложку нітрофоски на 1 кв. м. Після того, як ви просипете добрива, пройдіться по ділянці граблями. У лунку при самому посіві потрібно класти 1 жменю золи на 1 метр грядки, і буде вам шикарний урожай моркви наприкінці сезону!