Найголовніше правило під час вирощування будь-якої культури – грамотна та вчасна обробка від шкідників. Прості комахи можуть стати причиною поганої врожайності та низької якості плодів. Саме тому експерти наполягають, що навесні потрібно обов’язково проводити обробку.
У випадку з буряками це правило незмінне. Протягом сезону потрібно уважно стежити за станом рослини та наявністю шкідників. Найкраще – проводити профілактичні обробки, аби не стикатись із потребою лікувати рослину від вже наявних на ній комах і хвороб.
Як обробити буряк від шкідників
Буряк просто обожнюють різноманітні шкідники, а тому кожен, хто її вирощує, повинен точно знати, як позбутись від тих чи інших комах. Найчастіше на культуру “нападають” капустянка, бурякова муха, попелиця та довгоносик.

Існує два основні способи позбутись від шкідників на городі – це інсектициди та народні засоби. Перший, хоча і є набагато простішим, не має такої популярності, оскільки у процесі обробки потрібно використовувати хімічні засоби, куплені у спеціалізованих магазинах.
А ось народні методи мають більше поширення. Хоча стовідсоткової гарантії результату від таких методів вимагати не можна, городники віддають їм перевагу, адже точно знають – шкоди для рослин від такого способу обробки не буде.

Найпопулярніші способи позбутись від шкідників на буряках – механічний і за допомогою розчину. Перший передбачає ручний збір шкідників до останнього. Це допоможе суттєво зберегти врожай. Для другого способу потрібно приготувати розчин.
Так, наприклад, обприскування зольним або мильним розчином чи настоєм на цибулі допоможе прогнати з городу шкідників. Для цього декілька столових ложок золи або тертого мила потрібно розвести у 4-5 літрах чистої теплої води та настояти протягом доби. Після цього проведіть обробку по листку.