Смачнішого чаю я ще не заварювала: згадала хитрий секрет від радянських господинь, який мало хто пам’ятає

Як зробити звичайний чай смачнішім? Редакція сайту "Добрі новини" згадала один цікавий лайфхак, яким користувалися ще наші бабусі. Про що іде мова — дізнайтеся у матеріалі.

Чи знали ви, що простий додаток до вашого чаю може значно покращити його смак і надати напою насичений колір? Цей лайфхак не новий і колись активно використовувався навіть провідницями у поїздах. Мова йде про звичайну харчову соду. Додаючи її у чай, ви зробите навіть зі звичайної “Принцеси Нурі” вишуканий напій.

Як це працює

Кулінари розповіли, навіщо раніше в чай додавали харчову соду

Сода (натрій гідрокарбонат) має властивості, які допомагають нейтралізувати кислотність і покращувати екстракцію корисних речовин з чаїних листків. Коли ви додаєте цей білий порошок у чай, вона допомагає зруйнувати поліфеноли, які відповідають за гіркоту, роблячи чай більш м’яким на смак. Також сода сприяє видаленню зайвих пігментів, що робить колір чаю більш насиченим.

Історичний контекст

Кулінари розповіли, навіщо раніше в чай додавали харчову соду

Походить цей лайфхак з часів СРСР, де у дефіциті було майже все і навіть така звичайна річ, як чай. Не обходило це навіть великі підприємства і залізницю у тому числі. Залізничним працівникам видавали певну кількість чаю, якої часто не вистачало для всіх пасажирів. Щоб напоїти всіх охочих, провідникам і провідницям доводилося використовувати різні хитрощі. Одним із таких методів була саме сода. Невелика кількість білого порошку допомагала зробити чай більш насиченим за кольором і не викликати підозр.

Як правильно додавати соду

Для досягнення оптимального ефекту, вам потрібно додати соду на кінчику ножа в склянку чаю. Не перестарайтеся, бо надмірна кількість може надати напою неприємного смаку.

Цей простий лайфхак допоможе вам насолодитися чаєм з більш насиченим смаком і кольором. Крім того, це економічно вигідний спосіб покращити свій напій без додаткових витрат на дорогі добавки або спеціальні суміші.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини