Не найкращі сусіди для овочів: садівники розповіли, які квіти краще ніколи не садити в себе на городі

Правильний вибір квітів для овочевого саду допоможе не лише прикрасити вашу ділянку, але й захистити ваш врожай, забезпечуючи гармонійний ріст і розвиток рослин.

Садівники часто використовують супутникові посадки, щоб максимізувати врожайність і зменшити шкідників природним шляхом. Однак деякі квіти не підходять для вирощування поруч з овочами через конкуренцію за ресурси, несумісність ґрунтових умов або залучення шкідників. Ось кілька квітів, яких слід уникати в овочевому саду:

  • Чорнобривці (Tagetes). Хоча чорнобривці часто використовуються для відлякування шкідників, таких як нематоди, вони можуть мати негативний вплив на деякі овочі, особливо якщо вони займають багато місця і конкурують за воду та поживні речовини.
  • Дельфініум (Delphinium). Ці квіти потребують значної кількості поживних речовин і можуть конкурувати з овочами за поживні речовини в ґрунті. Вони також можуть бути токсичними для деяких рослин.
  • Гладіолуси (Gladiolus). Гладіолуси можуть залучати трипсів, які можуть пошкоджувати овочі. Їхні високі стебла також можуть створювати тінь, яка небажана для багатьох овочів, що потребують багато сонця.
Які квіти краще не садити на одній ділянці з овочами
Які квіти краще не садити на одній ділянці з овочами
  • Іриси (Iris). Іриси мають великі кореневища, які можуть витісняти коріння овочів. Вони також люблять вологі умови, що не завжди підходить для всіх овочів.
  • Лілії (Lilium). Лілії можуть конкурувати з овочами за простір і поживні речовини. Їхні високі стебла також можуть затіняти нижчі рослини, що зменшує їхній доступ до світла.

Деякі квіти мають потужні кореневі системи, які конкурують з овочами за воду і поживні речовини. Важливо переконатися, що рослини мають достатньо простору і поживних речовин. Частина з них виділяють хімічні речовини, які можуть пригнічувати ріст інших рослин. Перевірте сумісність рослин перед посадкою.

Високі квіти можуть створювати тінь, яка може бути небажаною для сонцелюбних овочів. Розташовуйте високі рослини так, щоб вони не затіняли овочі. Щоб уникнути проблем, вибирайте квіти, які добре сумісні з овочами.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини