Не купую спеціальних добрив – використовую кропиву: як підвищити родючість ґрунту народним відваром

Кропива є чудовим добривом завдяки своїм унікальним властивостям і складу. Вона містить велику кількість поживних речовин, таких як азот, калій, магній, марганець та інші мікроелементи.

Добриво з кропиви – це натуральний та ефективний засіб для підвищення родючості ґрунту і покращення росту рослин на городі. Редакція сайту Добрі новини підготувала інструкцію, як приготувати це добриво:

  • Свіжа кропива (без насіння);
  • Вода (бажано дощова або відстояна);
  • Велика ємність для настоювання (бочка, велике відро або бак).

Зберіть свіжу кропиву. Найкраще це робити навесні або на початку літа, коли рослина ще молода. Уникайте збору кропиви з насінням, щоб уникнути розмноження кропиви у вашому городі. Наріжте кропиву на шматочки довжиною 10-15 см. Це допоможе швидше витягти корисні речовини з рослини.

Чим корисна кропива для городньої ділянки
Чим корисна кропива для городньої ділянки

Помістіть нарізану кропиву в велику ємність. Залийте кропиву водою у співвідношенні приблизно 1 кг кропиви на 10 літрів води. Кропива повинна бути повністю покрита водою. Закрийте ємність, але не герметично, щоб забезпечити доступ повітря. Залиште кропиву настоюватися на 1-2 тижні. Розміщуйте ємність у затіненому місці. Періодично (раз на кілька днів) перемішуйте вміст ємності, щоб процес бродіння проходив рівномірно.

Готовність настою можна визначити за характерним запахом бродіння і зміною кольору рідини на темно-коричневий. Після закінчення бродіння процідіть настій через грубе сито або марлю, щоб видалити тверді частинки. Розбавте настій кропиви водою у співвідношенні 1:10 (1 літр настою на 10 літрів води). Використовуйте отримане добриво для поливу рослин під корінь. Для листового підживлення можна використовувати розведення у співвідношенні 1:20, обприскуючи рослини.

Експерти розповіли про те, як із користю можна використовувати кропиву зі своєї ділянки
Експерти розповіли про те, як із користю можна використовувати кропиву зі своєї ділянки

Використовуйте настій з кропиви кожні 2-3 тижні протягом вегетаційного періоду. Залишки кропиви, які залишилися після проціджування, можна використовувати як мульчу або додавати в компост. Уникайте використання кропиви з насінням, щоб не засмітити город небажаними рослинами.

Добриво з кропиви є ефективним і екологічно чистим способом підвищення родючості ґрунту, забезпечуючи рослини необхідними поживними речовинами, такими як азот, калій, залізо та інші мікроелементи.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини