У сьогоднішній статті мова йтиме не про банальну підготовку грядок чи вкорочення вусів – про ці норми догляду за полуницею знає кожен поважний дачник. У догляді за цією цікавою культурою є помилки, на які багато хто просто не звертає уваги, але вони можуть знизити врожайність культури, до того ж дуже сильно.
Помилки у догляді за полуницею
Часто садівники ігнорують потребу мульчувати грядки. Це є не просто корисною операцією, а буквально нагальною потребою. Всі ми знаємо, що покриття грядок шаром органічного матеріалу допоможе зберегти вологу та в холодну погоду не дасть кореневій системі замерзнути. Ба більше, ви заощаджуєте час на прополювання грядок.

Втім, це далеко не все. З моменту початку формування ягід і до самого кінця плодоношення культури грядку, на якій вона росте, розпушувати не можна. Але в цей час городники проводять активний полив, через що земля ущільнюється, погіршується потрапляння повітря до коріння, а забитий ґрунт погано пропускає вологу до кореневої системи.
Це призводить до того, що одна частина коріння швидко висихає, а інша – загниває. Полуниця постійно витрачає час і сили на регенерацію, а з ягодами у цей момент відбувається погане – вони не отримують належного харчування, а тому стають дрібними і несмачними.

Крім того, перед покупкою полуниці важливо перевірити те, чи є обраний вами сорт самоплідним. Якщо для ранньої полуниці пилок принесе бджілка з сусідньої ділянки, то у випадку з пізніми сортами відсутність можливості запліднитись самостійно може стати причиною поганого врожаю.