Все перемішую у відрі – і під корінь: як покращити ріст та цвітіння перців простим настоєм з кропиви

Кропива є чудовим природним добривом, яке може значно покращити ріст перців та інших овочів. Використання кропиви для підживлення має кілька важливих переваг.

Кропива містить високі рівні азоту, калію, кальцію, магнію, заліза та інших мікроелементів. Азот стимулює ріст листя, калій покращує плодоношення, а інші мінерали сприяють загальному здоров’ю рослин. Кропива містить фітогормони, такі як ауксини та гібереліни, які стимулюють ріст рослин. Це допомагає перцям розвиватися більш швидко і здорово.

Настій кропиви підвищує мікробіологічну активність ґрунту, що покращує його структуру і аерацію. Це сприяє кращому проникненню води і поживних речовин до коренів перців. Настій кропиви може допомогти відлякати деяких шкідників, таких як попелиці, завдяки своєму різкому запаху.

Як приготувати настій кропиви

Чим корисна кропива для городньої ділянки
Чим корисна кропива для городньої ділянки

Збирайте свіжу кропиву, уникаючи рослин, що ростуть поблизу доріг або забруднених місць. Наповніть відро або інший великий контейнер свіжою кропивою на дві третини. Залийте кропиву водою, залишаючи трохи місця зверху. Накрийте контейнер кришкою, але не герметично, і залиште його на 1-2 тижні для ферментації. Щодня перемішуйте суміш. Коли настій набуде темного кольору і перестане пінитися, він готовий до використання.

Перед використанням процідіть настій і розведіть його водою у співвідношенні 1:10 (1 частина настою на 10 частин води). Поливайте перці під корінь розведеним настоєм кропиви раз на два тижні. Це забезпечить рослини необхідними поживними речовинами для активного росту. Для стимуляції росту листя можна обприскувати розчином настою кропиви листя перців. Це також може допомогти відлякати деяких шкідників.

Використання кропиви як добрива для перців сприяє їхньому здоровому росту, підвищенню врожайності та стійкості до хвороб. Це екологічно чистий, економічний і ефективний спосіб підживлення рослин, що забезпечує їх необхідними поживними речовинами та покращує стан ґрунту.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини