Ось чому моя яблуня з року в рік дає багатий врожай: посіяла під нею ці рослини-обереги і не маю клопоту

Мало хто знає, але для покращення врожаю яблуні можна посадити під нею деякі рослини, які позитивно впливають на її ріст та загальний розвиток.

Під яблунею можна посадити рослини, які допоможуть зменшити кількість шкідників завдяки своїм природним відлякувальним властивостям. Часник і цибуля відлякують багато комах-шкідників, включаючи яблуневу міль і тлю. Настурція відома своїми властивостями відлякувати тлю, білу міль та інших шкідників, а також приваблює корисних комах, таких як сонечка.

Календула (нігтики) відлякує нематод і багатьох шкідників, а також покращує здоров’я ґрунту. М’ята допомагає відлякувати мурах та інших шкідників, хоча вона може бути інвазивною, тому краще садити її у контейнерах. Кропива є відмінним вибором для посадки під деревами, оскільки вона відлякує багато комах-шкідників і сприяє здоров’ю ґрунту.

Що посадити під яблунею, щоб не було шкідників
Що посадити під яблунею, щоб не було шкідників

Петрушка може допомогти відлякати морквяну муху і залучити корисних комах. Чебрець має аромат, який відлякує багатьох шкідників, таких як блішки та капустяні метелики, і його також можна використовувати як кулінарну траву. Бораго (бурачник) відлякує рогокрилих мух і покращує здоров’я ґрунту, а також приваблює бджіл, які сприяють запиленню. Лаванда має сильний аромат, який відлякує багатьох комах, включаючи молі та мурах.

Використання органічного мульчування, такого як солома, листя або компост, навколо основи дерева допоможе зберегти вологу, пригнічувати бур’яни і забезпечити рослини необхідними поживними речовинами. Посадка рослин-компаньйонів поруч створює більш збалансовану екосистему. Деякі з цих рослин можуть допомогти захистити яблуню від шкідників, тоді як інші покращать здоров’я ґрунту. Використання цих рослин під яблунею створює природний бар’єр проти шкідників, забезпечуючи здорове та безпечне середовище для вашого саду.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини