Збираю попіл в мішках, а потім роблю з нього добриво для сливи: рецепт найкращої підгодівлі для врожаю

Для вирощування сливи потрібно дбати про її стан та регулярно вносити комплексні добрива. Сьогодні ви дізнаєтеся, яке добриво експерти вважають одним з найкращих.

Щоб забезпечити сливу всіма необхідними поживними речовинами і підтримати її здоровий ріст та плодоношення, можна використовувати домашнє органічне добриво. Редакція сайту Добрі новини підготувала рецепт, який допоможе вам створити ефективне добриво з доступних інгредієнтів.

  • Компост або перепрілий гній — 1 відро
  • Деревна зола — 2 склянки
  • Кісткове борошно — 1 склянка
  • Яєчна шкаралупа — 10-12 штук
  • Трава або зелені залишки — 1 відро

Якщо у вас є компост, використовуйте його як основну частину добрива. Якщо ні, ви можете використовувати перепрілий гній. Компост або гній покращують структуру ґрунту і забезпечують тривале живлення рослин. Деревна зола є хорошим джерелом калію та мікроелементів. Додайте 2 склянки деревної золи до компосту або гною і добре перемішайте.

Рецепт літнього підживлення для сливи
Рецепт літнього підживлення для сливи

Кісткове борошно містить фосфор, який важливий для розвитку кореневої системи і цвітіння. Додайте 1 склянку кісткового борошна до суміші і знову перемішайте. Яєчна шкаралупа багата на кальцій, який зміцнює стінки клітин рослин і покращує їх стійкість до хвороб. Подрібніть шкаралупу 10-12 яєць і додайте її до суміші.

Свіжі трави або зелені залишки збагачують суміш азотом, який важливий для росту листя. Додайте 1 відро подрібненої трави або зелених залишків до суміші і добре перемішайте.

Застосування

Рання весна –  перед початком активного росту рослини, розподіліть добриво навколо основи сливового дерева, але не прямо під стовбуром. Викопайте неглибокі канавки навколо дерева (приблизно на відстані 50-60 см від стовбура) і внесіть добриво в ці канавки. Полийте дерево після внесення добрива, щоб поживні речовини краще проникли в ґрунт.

Рецепт літнього підживлення для сливи
Рецепт літнього підживлення для сливи

Перед цвітінням – застосуйте додаткову порцію добрива, щоб підтримати цвітіння і формування плодів. Використовуйте половину кількості добрива, яку ви використовували навесні, і знову полийте дерево.

Літо –  Якщо дерево виглядає здоровим і активно плодоносить, продовжуйте регулярний полив і догляд. При необхідності можете додати невелику кількість компосту або перепрілого гною навколо основи дерева.

Використовуйте органічну мульчу (наприклад, солому або листя) навколо дерева, щоб зберігати вологу і додатково живити ґрунт. Регулярно розпушуйте ґрунт навколо дерева, щоб забезпечити доступ кисню до кореневої системи. Цей простий рецепт домашнього добрива допоможе вашим сливам рости здоровими і продуктивними, забезпечуючи їх усіма необхідними поживними речовинами для гарного врожаю.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини