За словами експертів, кліщі часто виходять на “полювання” або ж рано вранці, або ж пізно ввечері. У травні багато людей вибираються на природу або ж починають працювати на городі. Навіть звичайний відпочинок можуть обернутись тим, що ви виявите шкідника на собі.
Кліщ є небезпечним для кожної прогулянки на природі, у парку чи в лісі. Від зустрічі з такими шкідниками не застрахований ніхто, втім є низка заходів, які можуть мінімізувати ризик укусу кліща. Розповідаємо, як захистити себе.
Коли кліщі найактивніші
Поки ви у місті, навряд чи ви зможете “зловити” на себе кліща. Втім, експерти попереджають – цього року доволі сильно виросла кількість шкідників у межах населених пунктів. Вони пояснюють це тим, що протягом минулого літа у багатьох регіонах була прохолодна та дощова погода.
Менша кількість сонячних і спекотних днів змушує шкідників вже наступного року робити більше потомство, а виводок давати швидше. Після зимівлі кліщі неймовірно голодні та агресивні, а тому ні міський шум, ні пил і бруд, ні відсутність зеленої та високої трави не зупиняють шкідників. Трапляються такі випадки, коли кліщ навіть заселяється до вашого дому.
Важливо правильно одягатись, коли ви вирушаєте у подорож до лісу або на природу. Штани потрібно заправляти у шкарпетки або ж одягати високі шкарпетки та лосини – так, аби шкіри не було видно. Сорочку також потрібно обирати з довгими рукавами.
Зверніть увагу на те, що манжети мають бути щільно притиснуті до рук, аби у кліщів не було змоги проповзти під ваш одяг. Голову та шию бажано закрити головним убором. А сам одяг має бути світлого кольору.