Свекруха поливає грядки навіть після дощу: я спочатку дивувалася, але тепер роблю так само. Є 1 секрет

Здавалось би, що може бути радіснішим для городника, аніж гарна рясна злива, яка поливає город замість господаря? Не поспішайте радіти, адже внесення води після опадів є необхідністю.

Дощ ще з часів неоліту був одним з найбажаніших природніх явищ. Недарма у дописемні часи навіть існували спеціальні ритуали, аби викликати зливу. Цьогорічне літо теж нас тішить свіжими зливами і багато городників вважають, що дощова вода забезпечує рослини достатньою кількістю вологи, і можна забути надовго про полив ділянки. Однак це не завжди так.

Чому ж варто поливати город після дощу? По-перше, опади часто зволожують лише верхній шар ґрунту, який швидко висихає під дією сонця. Таким чином, земля біля кореневої системи може залишатися сухою. Додатковий полив після дощу допомагає воді проникнути глибше, створюючи запас вологи, необхідний для розвитку коріння.

Городник пояснив, навіщо поливати грядки після дощу

По-друге, після дощу ґрунт стає м’якшим і краще вбирає воду. Це дозволяє поливу бути більш ефективним, адже волога проникає в глибші шари і зберігається там довше. Тому агрономи рекомендують поливати грядки навіть після зливи, особливо у період травня-червня.

Помічено, що рослини стають більш жвавими і здоровими, а врожай буде значно багатшим. Внесення води слід здійснювати вранці або ввечері, щоб мінімізувати випаровування і дати рослинам можливість максимально використати отриману вологу.

Городник пояснив, навіщо поливати грядки після дощу

Важливо також враховувати кількість води, яка необхідна для кожної культури. Зазвичай, на одну рослину потрібно приблизно літр води. Однак слід бути обережним і враховувати інтенсивність опадів у вашому регіоні, щоб не перезволожити ґрунт. Надмірна волога може бути такою ж шкідливою, як і її нестача, спричиняючи гниття коренів та інші проблеми.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини