Таких немає навіть в Херсоні: сусідка розповіла, як виростити величезні кавуни на городі за 1 місяць

Дотримуючись правильних рекомендацій під час догляду за плодами на власній ділянці, ви зможете з легкістю виростити на дачі великі та смачні кавуни.

Вирощування великих кавунів на дачі вимагає уваги до декількох важливих аспектів: вибору правильного сорту, підготовки ґрунту, забезпечення оптимальних умов вирощування та регулярного догляду. Ось кроки, які допоможуть вам досягти успіху:

Виберіть сорти кавунів, які підходять для вашого клімату та ґрунту. Деякі популярні великоплідні сорти включають ‘Кримсон Світ’, ‘Чарльстон Грей’ та ‘Денсукке’. Досліджуйте сорти, які добре ростуть у вашій місцевості. Кавуни найкраще ростуть у добре дренованому піщаному або супіщаному ґрунті з високим вмістом органічних речовин. pH ґрунту має бути від 6.0 до 7.5. Підготуйте грядки восени або навесні, додавши компост або добре розкладений гній для покращення родючості. Перекопайте ґрунт на глибину 30-40 см, щоб забезпечити хорошу аерацію.

Як виростити на своїй дачі великі кавуни
Як виростити на своїй дачі великі кавуни

Кавуни можна вирощувати через розсаду або прямим посівом у відкритий ґрунт. Якщо ви обираєте метод розсади, висівайте насіння за 3-4 тижні до останнього очікуваного заморозку. Пересаджуйте розсаду на постійне місце, коли мине загроза заморозків і ґрунт прогріється до 18-20 °C. Якщо ви висіваєте насіння прямо в ґрунт, робіть це після того, як ґрунт добре прогріється. Кавуни потребують багато сонця та тепла. Виберіть для посадки сонячне місце, яке отримує щонайменше 8 годин прямого сонячного світла на день. Забезпечте достатню відстань між рослинами — 1-1.5 метра між рядами і 0.5-1 метра між рослинами в ряду, щоб вони мали достатньо простору для росту.

Поливайте кавуни рівномірно і регулярно, особливо під час цвітіння і формування плодів. Уникайте перезволоження, оскільки це може призвести до гниття коренів. Зменшуйте полив ближче до збору врожаю, щоб покращити смак плодів. Підживлюйте рослини комплексним мінеральним добривом або органічними добривами на початку росту і під час формування плодів. Азотні добрива використовуйте помірно, щоб уникнути надмірного росту листя на шкоду плодоношенню.

Як виростити на своїй дачі великі кавуни
Як виростити на своїй дачі великі кавуни

Регулярно оглядайте рослини на предмет шкідників та ознак хвороб. Використовуйте біологічні або хімічні засоби захисту, якщо це необхідно. Мульчування може допомогти зменшити кількість бур’янів та утримувати вологу в ґрунті. Дозрівання кавунів займає 80-100 днів в залежності від сорту. Визначити готовність до збору можна за кількома ознаками: зміна кольору шкірки, сухість вусика поруч з плодом і глухий звук при постукуванні по плоду. Збирайте кавуни обережно, зрізуючи їх з батога ножем або ножицями.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини