Щось зовсім опустили листя та пожовтіли: підгодувала фіалки цим диво-розчином і забула про сухі листочки

Фіалки – це ніжні та красиві квіти, які прикрашають багато будинків. На жаль, вони також досить вибагливі у догляді, і часто виникає питання із пожовтінням листя.

У цій статті ми розглянемо можливі причини цього явища та способи його усунення.

Причини пожовтіння листя фіалок

 • Неправильний полив: Це одна з найпоширеніших причин. Фіалки не люблять ні пересихання ґрунту, ні його перезволоження. Важливо поливати їх помірно, теплою водою, уникаючи попадання води на листя та квіти.
 • Нестача поживних речовин: Фіалки потребують регулярного підживлення. Для них підходять спеціальні добрива для фіалок, які можна придбати в квіткових магазинах.
 • Неправильне освітлення: Фіалки не люблять прямих сонячних променів, які можуть обпалити їхнє листя. Найкраще місце для них – це підвіконня з розсіяним світлом.
 • Шкідники та хвороби: Фіалки можуть уражатися шкідниками (павутинним кліщем, борошнистим червецем) та хворобами (сірою гниллю, фузаріозом). У таких випадках необхідно вжити відповідних заходів для боротьби з ними.
 • Старіння: З часом нижнє листя фіалок може жовтіти та опадати. Це природний процес, і його не варто лякатися. Просто видаліть пожовтіле листя.
Садівники назвали найкращі методи догляду за фіалкою
Садівники розповіли про жовтіння листочків у фіалки

Що робити, якщо листя фіалок пожовтіло:

 1. Визначте причину: Спочатку важливо визначити, чому листя фіалок пожовтіло. Це допоможе вам вибрати правильний метод лікування.
 2. Відрегулюйте полив: Якщо листя фіалок пожовтіло через неправильний полив, необхідно відрегулювати його. Поливайте фіалки помірно, теплою водою, уникаючи попадання води на листя та квіти.
 3. Підгодуйте фіалки: Якщо листя фіалок пожовтіло через нестачу поживних речовин, необхідно підгодувати їх спеціальним добривом для фіалок.
 4. Забезпечте правильне освітлення: Перемістіть фіалки в місце з розсіяним світлом, подалі від прямих сонячних променів.
 5. Боротьба з шкідниками та хворобами: Якщо фіалки уражені шкідниками або хворобами, необхідно вжити відповідних заходів для боротьби з ними. Для цього можна використовувати спеціальні інсектициди або фунгіциди.
 6. Видаліть пожовтіле листя: Якщо нижнє листя фіалок пожовтіло та опало, просто видаліть його.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини