Після видалення стрілок на часнику всі городники готуються до завершального етапу вирощування культури. На цей момент у рослини з’являються жовті кінчики, й вона перестає рости. Ще трішки – і в часнику починається відтік накопичених живильних елементів у цибулину. Вона наливається та дозріває.
Чим підгодувати часник влітку
У червні проводять останнє підживлення часнику. Цей процес впливає на смак і розміри голівок часнику. Крім того, таке добриво робить смак часнику насиченим і гострим. Для кращої врожайності потрібно враховувати особливості рослини та знати, як правильно та коли саме удобрювати часник на різних етапах його розвитку.
Зола, яка залишилась після спалювання дров чи рослинних залишків, є цінним натуральним добривом. У своєму складі воно містить комплекс макро- та мікроелементів, за винятком азоту. До слова, склад золи залежить від матеріалу, який спалювали.
Кальцій у золі знаходиться у такій формі, яка погано засвоюється рослинами. Саме тому потрібно додати кислоту для перетворення елемента у доступну форму. У настій золи зазвичай додають лимонну чи оцтову кислоту – 1 столову ложку лимонної кислоти або 1 склянку оцту 9% на 10 літрів води. Настій потрібно готувати за декілька годин до використання.
Золу можна використовувати для удобрення ґрунту і в сухому вигляді. Для цього потрібно загорнути його у верхній шар. З поливами поживні речовини будуть поступово розчинятись і проникатимуть до кореневої системи часнику.