Більше ніяких пустоцвітів: підгодуйте огірки цим по 4 ложки на відро води. “Чарівний пендель” для врожаю

Пустоцвіти — типове явище для багатьох городніх культур. Огірки також часто випускають жовтенькі квіти, які згодом просто засихають та відпадають. Як же ж перетворити їх на родючі зав'язі?

Пустоцвіти на огірках – це квітки, які не утворюють плодів. Вони можуть розчаровувати городників, адже замість очікуваного урожаю рослини витрачають свої ресурси на квіти, які не дають зав’язей. Це явище часто спричиняється нестачею поживних речовин, несприятливими умовами вирощування або неправильним доглядом за рослинами. В результаті — врожаю немає.

Одним з ефективних способів боротьби з пустоцвітами і стимуляції утворення зав’язей є содова підгодівля. Для приготування розчину необхідно взяти 10 літрів відфільтрованої води кімнатної температури і додати до неї 3 столові ложки карбонату натрію. Важливо ретельно розмішати розчин, щоб речовина повністю розчинилася у рідині.

Як удобрювати огірки молочною сироваткою
Городник розповів, як вивести пустоцвіти на огірках содою

Содовий розчин використовують як добриво тільки два рази за сезон. Перша підгодівля проводиться через тиждень після посадки огірків, що дає рослинам початковий стимул для активного росту і розвитку. Друга — здійснюється не раніше ніж через три-чотири тижні після першої. Це дозволяє рослинам отримати додаткові поживні речовини у критичний період формування зав’язей.

Карбонат натрію в цьому розчині допомагає нормалізувати кислотно-лужний баланс ґрунту, що позитивно впливає на ріст рослин, а також бореться з різними патогенними мікроорганізмами, які можуть викликати захворювання в огірків. Крім того, така підживка стимулює активне утворення зав’язей, що дозволяє значно збільшити урожай.

Городники поділилися корисним для огірків добривом
Городник розповів, як вивести пустоцвіти на огірках содою

Після внесення содової підгодівлі варто уважно спостерігати за станом рослин. Якщо кущики починають активно рости, з’являються нові зав’язі і вони виглядають здоровими, це означає, що підживка подіяла ефективно. Однак, важливо не зловживати нею, щоб уникнути надмірного накопичення солей у ґрунті, що може негативно вплинути на городину.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини