Попелиця – це дрібна, але дуже підступний та небезпечний шкідник. Дерева, чагарники, кущі та прості городні культури можуть загинути через неї. Це означає, що наступного року отримати якісний врожай не вдасться.
У кожного досвідченого городника існують власні способи боротьби з попелицею. Розповідаємо про основні способи боротьби зі шкідником, а також розповідаємо про особливості комахи. Не завжди треба використовувати хімічні препарати.
Як боротись із попелицею
На плодові дерева можуть нападати близько 30 видів попелиці. За одне літо самка може народити до 150 личинок, з яких усього виростає 12 поколінь шкідника. Вони ростуть у геометричній прогресії, а тому легко можуть знищити сад.

У боротьбі можуть допомогти настої трави. 300 грамів свіжого чистотілу потрібно залити 5 літрами теплої води. Потім потрібно залишити розчин настоюватись на цілий день у темному місці. Далі – процідіть розчин і додайте 50 грамів зеленого мила для кращого прилипання і обробіть рослини.
Ще один варіант обробки – на 4 літри води додати 50 мілілітрів нашатирного спирту та 25 грамів господарського мила. Воду у такому розчині ви можете замінити на відвар трави з різким запахом – підійде туя, ялівець, сосна або гіркий червоний перець.

Головне пам’ятати, що така обробка ефективна до першого дощу. Це означає, що обробляти рослини натуральними засобами потрібно регулярно, раз на декілька тижнів або частіше, якщо йдуть дощі. Потрібно обприскувати рослини не тільки зверху, але й знизу.