Не знала, що причина може бути саме в цьому: чому гниють кабачки на городі та як швидко це виправити

Під час вирощування кабачків можна помітити присутність гнилі, яка зʼявляється досить несподівано та непомітно. Щоб прибрати її – слід зʼясувати причину.

Гниття цвіту на кабачках може бути викликане декількома факторами. Якщо квітки кабачків не були належним чином запилені, вони можуть почати гнити. Це може статися через відсутність запилювачів, таких як бджоли, або через погані погодні умови, які заважають запиленню. Надмірна вологість або часті дощі можуть призвести до гниття квітів. Висока вологість сприяє розвитку грибкових інфекцій, які можуть атакувати квіти і плоди.

Поливання кабачків зверху, а не під корінь, може викликати гниття квітів і плодів. Краплі води на квітах створюють сприятливі умови для розвитку патогенів. Різні грибкові захворювання, такі як фітофтороз і борошниста роса, можуть вражати квіти кабачків, що призводить до їх гниття. Ці захворювання можуть поширюватися через спори, які активізуються у вологих умовах. Рослини, які посаджені занадто щільно, можуть мати недостатню вентиляцію, що сприяє розвитку гнилі. Погана циркуляція повітря підвищує вологість і створює умови для поширення захворювань.

Як уникнути гнилі на кабачках
Як уникнути гнилі на кабачках

Як виправити ситуацію

Залучайте до саду запилювачів, висаджуючи квіти, які приваблюють бджіл та інших комах. Якщо запилення недостатнє, можна вручну переносити пилок з чоловічих квіток на жіночі за допомогою м’якого пензлика або ватного тампона.

Поливайте кабачки під корінь, уникаючи намокання листя та квітів. Поливайте рослини рано вранці, щоб вода встигла висохнути до вечора. Забезпечте хорошу дренажну систему на грядках, щоб уникнути застою води. Обробляйте рослини фунгіцидами, особливо після дощів або у вологу погоду. Використовуйте біофунгіциди або натуральні засоби для боротьби з грибковими захворюваннями. Видаляйте уражені квіти та листя, щоб запобігти поширенню хвороб.

Висаджуйте рослини на достатній відстані одна від одної, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря. Прибирайте бур’яни та зайве листя, щоб покращити вентиляцію навколо рослин. Дотримуючись цих порад, ви зможете запобігти гниттю цвіту на кабачках і виправити ситуацію, якщо проблема вже виникла.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини