Правильно приготована бражка надає рослині всі необхідні вітаміни, амінокислоти, азотні сполуки та багато інших корисних речовин, які стимулюють коріння та ріст зеленої маси. Влітку і навесні можна вносити дріжджове підживлення під малину. У липні це особливо доцільно, оскільки у спеку дріжджові грибки виявляють найвищу активність.
Одне підживлення дріжджовим розчином може значно збільшити кількість нових квіток і зав’язей, а плоди виростають більшими. Крім того, плодоношення триватиме на 1-2 тижні довше. Кущі малини отримують повноцінне харчування і зможуть засвоювати всі необхідні елементи з ґрунту у легкозасвоюваному вигляді.
Приготувати дріжджове підживлення дуже просто. Розведіть 100 грамів пресованих дріжджів у 5 літрах води і додайте туди 100 грамів цукру. Найзручніше робити розчин у пластиковій пляшці, оскільки в ній піна не підніматиметься вище рівня шийки. Отриманий концентрат необхідно настоювати у теплому місці протягом двох днів з відкритою кришкою.
Отриману бражку потрібно розвести чистою відстояною водою у пропорції один до десяти. Це означає, що з такого концентрату можна отримати 55 літрів підживлення. На кожен кущ малини необхідно внести піввідра такого добрива після планового поливу. Не бійтеся залити кущ – малина має глибоке коріння, і багато води з добривом їй точно не зашкодить!
У липні малина потребує регулярного поливу, особливо під час формування та дозрівання ягід. Важливо підтримувати грунт вологим, але не перезволоженим, а також мульчувати його для збереження вологи та пригнічення росту бур’янів. В цей період також необхідно проводити підв’язку нових пагонів, видаляти зайві молоді пагони та старі відплодоносивші гілки, щоб забезпечити хорошу освітленість і вентиляцію кущів.