Саджаю це в середині липня і встигаю зібрати врожай – секрет від діда, який пропрацював агрономом 38 років

Липень – це час, коли можна продовжити сезон посіву на городі. Навіть у середині літа ви можете висаджувати різні культури, забезпечуючи собі свіжий урожай до самої осені.

Давайте розглянемо, що саме можна посадити в цей період та як забезпечити оптимальні умови для їхнього росту.

Буряк можна висаджувати тричі на сезон. У липні його висаджують для отримання молодих коренеплодів восени. Висаджувати буряк рекомендується на вузьких грядках, що сприяє швидкому росту та врожайності. Крім того, використання розсади допомагає скоротити термін дозрівання.

Салатні культури, такі як рулота, латук та крессалат, можна висівати в липні для забезпечення свіжої зелені. Їхні насіння проростають уже при температурі 6-8°С, а рослини добре ростуть навіть при спекотних умовах. Висівати салати варто кожні два тижні, обираючи сорти, які витримують спеку, та забезпечуючи регулярний полив, щоб уникнути гіркоти.

На початку липня можна посіяти кущову квасолю ранньостиглих сортів. Навіть якщо погодні умови не сприяють великому врожаю стручків, квасоля все одно буде корисним сидератом, покращуючи структуру ґрунту та збагачуючи його азотом.

Кріп можна сіяти з весни до осені з інтервалом 10-15 днів. Ця рослина найкраще росте на родючих, розпушених ґрунтах із достатнім освітленням. Влітку кріп потребує рясного поливу, інакше його листя стає дрібним і грубим. Щоб прискорити проростання насіння, його можна замочити у воді на 2-3 дні перед посівом.

Городники розповіли, що ще можна встигнути посадити в середині липня
Городники розповіли, що ще можна встигнути посадити в середині липня

Шпинат можна сіяти з ранньої весни до середини серпня. У липні обирайте сорти, стійкі до стеблування, і висівайте насіння наприкінці липня або на початку серпня. Це дозволить рослинам утворити розетку листя до настання морозів. Посів шпинату проводиться з інтервалом 20-30 днів для постійного врожаю.

У липні можна висаджувати ранні сорти капусти з терміном дозрівання 45-55 днів. Пекінська та китайська капуста ідеально підходять для літнього висаджування. Важливо враховувати, що ці сорти чутливі до тривалості світлового дня: при короткому дні (12–14 годин) вони добре формують качани, а при довгому (16–18 годин) починають цвісти, що негативно впливає на врожайність.

Варто пам’ятати, що у липні рослини потребують регулярного поливу, особливо під час спекотних днів. Вода допомагає уникнути гіркоти в листових культурах і сприяє росту коренеплодів. Крім того, варто звертати увагу на боротьбу з бур’янами та шкідниками, які активізуються в цей період.

Висаджуючи ці культури в липні, ви зможете забезпечити себе свіжими овочами та зеленню восени. Дотримання рекомендацій щодо догляду за рослинами допоможе вам отримати багатий врожай і зробити ваш город максимально родючим.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини