Підгледіла у сусідів: що варто зробити з полуницею після збирання, щоб на наступний рік мати щедрий врожай

Після збору врожаю полуниці важливо продовжувати догляд за рослиною, щоб забезпечити багатий урожай наступного року. У цій статті ми розглянемо основні етапи догляду за полуницею влітку.

Після завершення плодоношення полуниця починає активно розвиватися: утворюються нові листки, з’являються ріжки, вуса з бічними розетками, а також закладаються квіткові бруньки. Щоб забезпечити високий врожай на наступний рік, необхідно видаляти старе, сухе та почервоніле листя, а також зайві вуса. Ці процедури потрібно виконувати обережно, щоб не пошкодити рослину. Видалені частини краще спалити, щоб уникнути розповсюдження шкідників.

Зокрема, боротьба зі шкідниками є важливим аспектом догляду за полуницею. Шкідники, такі як суничний кліщ і нематоди, можуть значно вплинути на врожайність. Суничний кліщ викликає деформацію листя, а нематоди призводять до жовтіння центральних листків і потовщення ніжок. Важливо вчасно виявляти та лікувати ці проблеми, використовуючи акарицидні препарати або інші методи боротьби.

Експерти розповіли, як забезпечити щедрий врожай полуниці на наступний рік
Експерти розповіли, як забезпечити щедрий врожай полуниці на наступний рік

Також варто звернути увагу на правильне підживлення полуниці. Використання мінеральних добрив з мікроелементами допомагає забезпечити рослини необхідними поживними речовинами. Однак важливо уникати добрив з хлористим калієм, оскільки вони можуть негативно вплинути на ріст і плодоношення. Крім мінеральних добрив, органічні добрива, такі як торішній гній або курячий послід, також можуть бути корисними.

Регулярний полив є ще одним важливим аспектом догляду за полуницею. У суху погоду рослини потребують додаткової вологи, тому поливати їх потрібно раз на тиждень. Крапельне зрошення є найкращим методом поливу, оскільки воно забезпечує необхідну кількість вологи без перезволоження ґрунту. Після поливу слід розпушувати ґрунт і видаляти бур’яни, щоб забезпечити кращий доступ повітря до кореневої системи.

Правильний догляд за полуницею після збору врожаю не лише забезпечить здоров’я рослин, але й сприятиме багатому врожаю наступного року. Регулярне видалення старого листя, боротьба зі шкідниками, заміна мульчі, своєчасне підживлення та поливання, а також видалення вусів – все це допомагає підготувати полуницю до нового сезону. Завдяки цим простим, але ефективним діям, можна досягти високих результатів у вирощуванні полуниці в наступному році.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини