До осені ще 5 разів зберу щедрий врожай: що посадити на грядці після цибулі і часнику – точно не їх же знову

Осінь вже не за горами, але вже частину врожаю ми вже встигли зібрати, зокрема цибулю та часник. Та що робити, аби грядки не простоювали дарма? Редакція сайту "Добрі новини" знає, чим засадити город.

Вирощування овочів на городі — це не лише задоволення, але й важлива наука, що потребує знань та вміння дотримуватись принципів сівозміни. Про неї, як раз і поговоримо, а саме про те, що можна посадити після збору цибуля та часнику. Після їх збирання важливо підібрати правильні культури для подальшого вирощування, щоб зберегти родючість ґрунту і забезпечити здоровий розвиток рослин.

Одним із найкращих варіантів для посадки на таких грядках є бобові культури, зокрема горох, квасоля або соя. Ця городина не тільки покращує структуру ґрунту, але й збагачує його азотом, завдяки симбіозу з корисними бактеріями. Азот є важливим елементом для росту рослин, і його накопичення у ґрунті сприяє підвищенню врожайності наступних культур.

Тепер ви точно знатимете, коли краще збирати цибулю
Городники розповіли, що можна висадити після збору врожаю цибулі

Ще одним чудовим вибором є капустяні культури, такі як броколі, цвітна капуста або брюссельська капуста. Вони мають інші вимоги до поживних речовин і пускають коріння в інші шари ґрунту, що дозволяє ефективно використовувати всі його ресурси. Крім того, качанні допомагають боротися з деякими шкідниками та хворобами, які можуть накопичуватись після вирощування цибулі та часнику.

Коренеплоди, такі як морква, буряк, редька та ріпа, також відмінно підходять для посадки після цибулевих. Вони мають глибоку кореневу систему, що дозволяє витягувати поживні речовини з нижніх шарів ґрунту, тим самим покращуючи його структуру та збагачуючи органічними речовинами. Коренеплоди також сприяють аерації землі, що позитивно впливає на подальші посадки.

Не варто забувати і про зелені культури. Шпинат, салат, рукола, петрушка та кріп чудово підійдуть для вирощування після цибулі та часнику. Вони швидко ростуть, їх можна збирати кілька разів за сезон, що дозволяє максимально ефективно використовувати грядку. Зелень також покращує структуру ґрунту, збагачуючи його органічними речовинами та забезпечуючи його аерацію.

3 головні секрети вирощування шпинату
Городники розповіли, що можна висадити після збору врожаю цибулі

Посадка квітів, таких як календула або настурція, також може бути корисною. Вони не лише додають краси до вашого городу, але й виконують важливу функцію у відлякуванні шкідників і залученні корисних комах.

Дотримання сівозміни є ключовим аспектом для підтримання здоров’я ґрунту та збереження його родючості. Важливо планувати посадки таким чином, щоб максимально використовувати всі доступні ресурси та запобігати виснаженню землі. Сівозміна також допомагає знижувати ризик поширення хвороб та шкідників, що зменшує потребу в хімічних засобах захисту рослин.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини