Цей простий “зелений відвар” робить з цибулі справжніх гігантів грядки: порада Тамари з колишньої роботи

Цибуля - незамінний овоч на кожному городі. Для отримання великих і соковитих цибулин важливо правильно доглядати за рослинами протягом усього періоду вегетації.

Ключовим фактором успіху є своєчасне та збалансоване підживлення.

Цибуля добре росте на різних типах ґрунту, але для формування великих головок їй потрібні сонце, тепло та правильне живлення. Основну роль у розмірі плодів відіграє кількість доступного азоту. Тому підгодівлю цибулі слід починати з азотних добрив.

Перше підживлення рекомендується проводити через півтора місяці після появи сходів. У центральній Україні це припадає приблизно на середину травня. Для цього можна використовувати органічні добрива: розчин гною (1 л на 10 л води) або пташиного посліду (0,7 л на 10 л води). За відсутності органіки підійде і мінеральне добриво, наприклад, нітроамофоска (80-120 г на 10 л води).

Друге підживлення проводять через 3-4 тижні після першого. На цьому етапі можна продовжувати використовувати органічні добрива, додаючи до них золу для забезпечення рослин калієм та фосфором. Альтернативою може бути розчин аміачної селітри (10-20 г на 10 л води) або калійної селітри (20 г на 10 л води).

Цікавою альтернативою традиційним добривам є зелене добриво з бобових рослин. Для його приготування потрібно наповнити велику ємність подрібненою зеленню бобових (горох, квасоля, люпин) на 2/3 об’єму, залити теплою водою і настояти близько тижня. Використовують такий настій у пропорції 1:10 для кореневого підживлення.

Дачники розповіли, чим підживити цибулю для гарного врожаю
Дачники розповіли, чим підживити цибулю для гарного врожаю

За 2-3 тижні до збирання врожаю проводять останнє підживлення, спрямоване на прискорення дозрівання цибулин. На цьому етапі корисно використовувати калійні добрива, наприклад, деревну золу або гумат калію. Також можна провести позакореневе підживлення по листю.

Важливо пам’ятати, що на останньому етапі дозрівання полив цибулі слід припинити. Це прискорить процес формування сухих лусок і підготує цибулини до зберігання. За тиждень до збирання врожаю рекомендується обробити рослини мідьвмісними препаратами для захисту від гниття.

Дотримуючись цих рекомендацій з підживлення, городники зможуть виростити великі, соковиті цибулини, які добре зберігатимуться майже до наступної весни. Пам’ятайте, що правильний догляд та своєчасне підживлення – запорука багатого врожаю цибулі.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини