Бабуся Марія розкрила хитру таємницю догляду за трояндами: тепер королева квітів цвістиме аж до морозів

Період цвітіння троянд - це час, коли садівники можуть насолоджуватися результатами своєї праці. Однак, щоб продовжити це чудове цвітіння та зберегти здоров'я рослин, необхідно приділити їм увагу.

У різних регіонах погодні умови можуть значно відрізнятися: десь ідуть сильні дощі, а в інших місцях панує посуха. Незалежно від погоди, важливо захистити троянди від хвороб та шкідників. Якщо навесні вже проводилися захисні обробки, зараз настав час їх повторити.

Для комплексного захисту троянд рекомендується використовувати суміш препаратів. Ефективним є поєднання системного інсектициду (наприклад, Актара) з фунгіцидами (такими як Score та Horus). У разі дощової погоди варто додати до суміші прилипач. При обробці важливо звертати увагу не лише на верхню, а й на нижню сторону листя, де часто концентруються шкідники.

Після обробки препаратам потрібно 2-3 години для взаємодії з рослиною. Якщо після цього часу пішов дощ, повторна обробка не потрібна. Однак, якщо використовуються біологічні препарати, обробку слід повторити, оскільки вони повільніше засвоюються рослиною.

Садівники розповіли про догляд за трояндами влітку
Садівники розповіли про догляд за трояндами влітку

З біологічних засобів захисту можна використовувати різні види хітозанів, комплексні біопрепарати для захисту від хвороб, а також Фітоверм для боротьби зі шкідниками. При сильному ураженні рослин обробку біопрепаратами рекомендується проводити тричі з інтервалом 5-7 днів.

Важливо не забувати про обробку ґрунту під кущами троянд, оскільки багато хвороб можуть передаватися через землю. Також необхідно регулярно поливати та розпушувати ґрунт навколо рослин.

При використанні хімічних препаратів зазвичай достатньо одноразової обробки. Але якщо рослини сильно уражені, можна повторити обробку через 14-15 днів. Важливо пам’ятати, що всі обробки, як біологічні, так і хімічні, слід проводити ввечері або рано вранці, уникаючи прямих сонячних променів.

За весь сезон рекомендується провести чотири обробки хімічними препаратами. При використанні біологічних засобів обробки повторюють кожні два-три тижні.

Для підтримки активного цвітіння троянд можна використовувати спеціальні добрива з підвищеним вмістом фосфору, калію та магнію. Ці елементи особливо важливі для троянд у період бутонізації та цвітіння. При цьому вміст азоту в добриві має бути зменшений.

Дотримуючись цих рекомендацій, садівники зможуть насолоджуватися чудовим цвітінням своїх троянд протягом усього сезону. Адже недарма троянду називають королевою саду – при правильному догляді вона неодмінно виправдає цей титул своєю красою та ароматом.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини