Забудьте про в’ялі огірки: цей копійчаний “коктейль” без мороки перетворить ваші рослини на зелених гігантів

У розпал літа, коли огірки активно плодоносять, важливо забезпечити їх необхідними поживними речовинами для підтримки здоров'я рослин та отримання багатого врожаю.

Липень – ключовий місяць для підживлення огірків, і правильний підбір добрив може значно вплинути на урожайність.

Одним з найважливіших елементів для огірків під час активного плодоношення є азот. Нестачу цього елемента можна визначити за дрібним жовтим листям та світлими, звуженими на кінчику огірками. Для вирішення цієї проблеми ефективним є використання розчину коров’яку (1:10) або двовідсоткового розчину нітрату кальцію. Коров’як вносять під корінь, а нітратом кальцію обприскують рослини раз на два тижні, бажано у вечірній час.

Не менш важливим для огірків є калій. Ознаками його нестачі є світла облямівка на листках та округла форма плодів, які розширюються до верхівки, набуваючи форми груші. У такому випадку доцільно застосовувати зольний розчин – одну склянку деревної золи на 10 літрів води для поливу або півсклянки сухої золи на квадратний метр грядки. Таке підживлення рекомендується проводити раз на тиждень.

Садівники розповіли, як підживлювати огірки в липні
Садівники розповіли, як підживлювати огірки в липні

Ще одним корисним підживленням для огірків є обприскування листя піввідсотковим розчином марганцівки з додаванням господарського мила. Цей метод допомагає зміцнити рослини та підвищити їх стійкість до хвороб.

Якщо складно визначити, якого саме елементу не вистачає рослинам, можна використовувати комплексні розчинні добрива з мікроелементами. Їх зручно розчиняти у воді та вносити під корінь одночасно з поливом, забезпечуючи рослини збалансованим набором поживних речовин.

Регулярне та правильне підживлення огірків у липні не тільки підтримує здоров’я рослин, але й стимулює утворення нових зав’язей, що в результаті призводить до збільшення врожаю. Важливо пам’ятати, що надмірне внесення добрив може бути так само шкідливим, як і їх нестача, тому слід дотримуватися рекомендованих дозувань та частоти внесення.

Застосовуючи ці методи підживлення, городники зможуть насолоджуватися свіжими, соковитими огірками протягом усього сезону. Регулярний догляд та уважне спостереження за станом рослин допоможуть вчасно виявити проблеми та забезпечити огірки всім необхідним для здорового росту та плодоношення.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини