Свекруха мене попереджала, але я не слухала – тепер маю мороку: як захистити виноград від сонячних опіків

За виноградом влітку потрібно доглядати по-особливому, оскільки літо – це пора сильної спеки, яка не завжди добре впливає за загальний стан рослин.

Надмірне сонячне випромінювання влітку може завдати справжньої шкоди рослинам – їхнє листя може перегріватися, що призводить до сильних опіків. Боротися з цим явищем можна, але слід дотримуватися відповідних рекомендацій. Редакція сайту Добрі новини зʼясувала, що найкраще для цього зробити:

Одним з найефективніших способів є використання спеціальних тіньових сіток, які розміщуються над виноградними лозами. Ці сітки пропускають достатню кількість світла для фотосинтезу, але зменшують інтенсивність прямих сонячних променів, що дозволяє уникнути опіків на ягодах і листі. Встановлення таких сіток є простим і ефективним рішенням, особливо у регіонах з високою сонячною активністю.

Садівники розповіли, як захистити виноград від опіків
Садівники розповіли, як захистити виноград від опіків

Іншим методом є мульчування ґрунту навколо виноградних кущів. Мульча допомагає утримувати вологу в ґрунті, знижуючи температуру поверхні і створюючи більш сприятливі умови для кореневої системи. Використання органічної мульчі, такої як солома або компост, додатково забезпечує рослину поживними речовинами під час її розкладання. Це сприяє загальному зміцненню рослин і покращує їхню стійкість до стресових умов, таких як спека.

Своєчасний і правильний полив також відіграє важливу роль у захисті винограду від сонячних опіків. Поливати виноград краще рано вранці або пізно ввечері, коли температура не така висока, що дозволяє воді повністю поглинатися ґрунтом і запобігає швидкому випаровуванню. Глибокий і регулярний полив забезпечує кореневу систему достатньою кількістю вологи, що допомагає винограду ефективніше витримувати спеку.

Також варто звернути увагу на правильне формування і обрізку виноградних кущів. Забезпечення правильної вентиляції і доступу світла до всіх частин рослини зменшує ризик розвитку хвороб і опіків. Важливо залишати достатню кількість листя, яке захищатиме ягоди від прямого сонячного випромінювання.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини