Сусідка не послухала і посадила ці рослини на ділянці біля будинку: міцним корінням попсували весь фундамент

Власне подвір'я — справжня розкіш, але як не помилитися з рослинами, адже не всі вони дружні до наших помешкань та можуть навіть додати мороки у господарстві.

Коли мова йде про планування ландшафту навколо будинку, важливо враховувати не тільки естетичні аспекти, але й потенційні загрози для фундаменту та інфраструктури. Деякі рослини можуть створити значні проблеми через свої потужні кореневі системи. Це не забобони, а реальні виклики, які можуть мати серйозні наслідки для вашої власності.

Однією з таких рослин є тополя. Її коренева система може розростатися на великі відстані у пошуках води, що може призвести до підриву фундаменту будівлі. Крім того, ці дерева часто висаджують у міських умовах через їхню швидкість росту та здатність створювати тінь, але їхні корені можуть пробиватися через асфальт і бетон, пошкоджуючи тротуари та дороги. Ну, і не забувайте про всіма “улюблений” нами пух навесні.

Досвідчені городники назвали список рослин, заборонених для висадки під будинок

Вільха також може бути проблематичною. Вона часто росте у вологих місцях, і її коренева система може проникати глибоко у ґрунт, розширюючись і підриваючи фундаменти та дренажі. Вільха має схильність до швидкого росту, що збільшує ризик пошкодження будівель та інших споруд.

Клени, особливо сріблястий його підвид, мають дуже агресивні кореневі системи. Вони можуть легко проникати в дренажні труби та фундаменти, спричиняючи серйозні пошкодження. Платани, зокрема східний платан, відомі своїм великим розміром і масивними коренями. Ці дерева часто висаджуються у міських парках і вздовж вулиць, але їхня коренева система може викликати підняття плитки та пошкодження дорожнього покриття.

Досвідчені городники назвали список рослин, заборонених для висадки під будинок

Важливо пам’ятати про ті рослини, які можуть створювати проблеми навколо будинку, і обирати менш агресивні альтернативи. Наприклад, замість тополі можна висадити березу або горобину, які мають менш потужні корені. Для створення тіні замість платана можна розглянути посадку ялини чи сосни, які мають більш компактні кореневі системи.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини