Зелена “хмара” огорне вашу ділянку: посадила цей багаторічник і як же ефектно він виглядає – сусіди заздрять

Наш будинок — наша фортеця і як приємно, коли за вікном не сірий паркан, а яскрава жива огорожа. Як її створити — про все це розповідаємо у новому матеріалі.

Живі огорожі здавна мають популярність серед садівників та ландшафтних дизайнерів, адже вони створюють природні оази, захищають від вітру та пилу, а також надають естетичної привабливості будь-якому саду чи ділянці. У 2024 році фаворитом серед багаторічників для створення живих огорож лишається туя – прекрасна вічнозелена рослина, яка завдяки своїй невибагливості є одним з кращих варіантів для створення живоплоту.

Це дерево, зокрема три його сорти – “Брабанд”, “Смарагд”, “Колумна”, стали лідерами для “зелених огорож”. Серед них особливо виділяється туя західна “Смарагд”, яка є високорослим сортом з густою кроною у формі конуса.

Експерти назвали найкращий багаторічник у 2024 для створення живої огорожі

Вона має кілька особливостей, які роблять її ідеальною для створення живої огорожі. Доросле дерево досягає висоти до 5 метрів, при цьому зберігаючи компактну та густу форму. Його яскраво-зелені голки не змінюють колір протягом року, що додає свіжості та краси будь-якій ділянці навіть взимку.

Втім, при виборі такої огорожі варто врахувати, що рослина росте досить повільно, приблизно 20-30 см на рік. Проте, це ледь можна назвати мінусом, адже це дозволяє легко контролювати її висоту та форму. Росте туя найкраще на сонячних місцях, хоча може переносити й легке затінення. Дерево невибагливе до ґрунтів, однак віддає перевагу добре дренованим, помірно вологим грядкам. Воно стійке до міських умов, витримує забруднене повітря та добре переносить стрижку.

Експерти назвали найкращий багаторічник у 2024 для створення живої огорожі

Догляд за огорожею не викликає великих труднощів. Основні правила — це регулярний полив, особливо в періоди посухи, та підживлення. Поливати туї варто раз на тиждень, а в особливо спекотні дні – два рази на тиждень. Підживлення рекомендується проводити навесні та на початку осені, використовуючи спеціальні добрива для хвойних рослин.

Ще одним важливим аспектом догляду є захист від хвороб та шкідників. Туя західна Смарагд зазвичай стійка до більшості хвороб, однак профілактична обробка фунгіцидами та інсектицидами буде корисною.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини