Подруга з села навчила, як обробляти виноград після цвітіння: буде здорова лоза і врожай без шкідників

Обробка винограду після цвітіння є важливим етапом догляду за рослиною, адже допомагає захистити його від хвороб і шкідників. Для цього можна використовувати різні народні засоби.

Одним із ефективних народних засобів є розчин марганцівки. Щоб його приготувати, потрібно розчинити 5 г кристаликів марганцівки у 10 л води. Цим розчином варто обприскувати виноград кілька разів на місяць. Він ефективний у боротьбі проти сірої гнилі та оїдіуму.

Ще одним дієвим народним засобом є настій часнику. Часник містить велику кількість фітонцидів і ефірних масел, що робить його корисним у боротьбі з плодожеркою, попелицею, мідяницею та кліщами. Для приготування настою потрібно подрібнити 150-200 г зубчиків часнику, додати 10 літрів води, добре перемішати і залишити настоюватися на 5-7 днів. Після цього розчин слід процідити та обробити виноград. Свіжий розчин швидко діє, і шкідники гинуть на другий день після обприскування.

Настій тютюну також є ефективним засобом. Для його приготування потрібно зібрати тютюн із найдешевших сигарет, видаливши фільтри, і залити його трьома-чотирма літрами окропу. Після настоювання протягом 24 годин розчин проціджують і використовують для обробки рослин. Цей метод дозволяє знищувати шкідників як на верхній, так і на нижній стороні листя.

Чим обробити виноград після цвітіння: експертні поради
Чим обробити виноград після цвітіння: експертні поради

Розчин соди є ще одним народним засобом. Для його приготування необхідно змішати дві столові ложки соди, 10 крапель йоду і 50 г рідкого мила на 10 л води. Отриманим розчином слід обприскувати виноград для захисту від різних шкідників. Мильний розчин, приготований шляхом розчинення 100 г дьогтевого мила у 10 л води, також допомагає знищити шкідників і захистити виноградну лозу.

Настій томатного бадилля є одним із найкращих засобів проти попелиці. Для його приготування слід подрібнити 1,5 кг томатного бадилля і заповнити ним відро на 15 л. Далі слід залити сировину 10 л води і настоювати протягом трьох-чотирьох годин. Після цього розчин потрібно процідити і обприскати виноград, звертаючи особливу увагу на місця скупчення попелиці.

Дерев’яна зола також є ефективним народним засобом. Вона не лише бореться з попелицею, а й зміцнює імунітет рослини. Для приготування розчину потрібно одну склянку просіяної золи залити 5 л води і залишити настоюватися на 12-24 години. Цей розчин можна використовувати для обприскування виноградної лози.

Обробка винограду після цвітіння є важливою складовою догляду за рослиною. Використання цих народних засобів допоможе забезпечити здоров’я і врожайність винограду.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини