Підгледіла у сусідів: трюк, який варто зробити з морквою у липні, щоб вона росла рівною і не тріскалась

Вирощування моркви – справа непроста. Воно вимагає уваги і терпіння, адже навіть найменші недоліки можуть вплинути на якість врожаю. Дотримуючись правильних умов, можна досягти чудових результатів.

Багато городників стикаються з проблемою вирощування нерівної та потрісканої моркви. Це зазвичай викликано неправильним поливом. Часто земля пересихає через нерегулярне зволоження, а потім рослина отримує надмірну кількість води за один раз. У результаті серцевина моркви різко розширюється, і плід тріскається. Щоб цього уникнути, експерти радять підтримувати рівномірне зволоження грядок, поливаючи їх приблизно кожні 3 або навіть 4 дні.

Перевищене дозування добривами також може викликати утворення тріщин у плодів. Зокрема, це стосується перепрілого гною, завдяки якому морква отримує занадто багато поживних речовин, що негативно впливає на її структуру. Важливо дотримуватися міри у використанні мінеральних добрив. Фахівці рекомендують вносити їх не більше 2-3 разів за сезон, щоб уникнути перенасичення ґрунту.

Як у липні зробити, щоб морква не тріскалась: прості поради від городників
Як у липні зробити, щоб морква не тріскалась: прості поради від городників

Деформація моркви також залежить від структури ґрунту. Важкий і ущільнений ґрунт сприяє вирощуванню кривих і розгалужених плодів. Найкраще для моркви підходить пухкий та легкий ґрунт, що забезпечує гарну подачу кисню до коренів. Щоб поліпшити структуру ґрунту, додайте до нього торф, кокосовий субстрат або ж пісок. У тому числі можна використовувати перепрілий гній, проте в обмеженій кількості.

Розпушування ґрунту між рядками є важливою процедурою, особливо після поливу або дощу. Це допоможе уникнути утворення кірочки на поверхні землі, що перешкоджає доступу повітря до коренів. Корисно також присипати ґрунт перегноєм, щоб зберегти його структуру.

Якщо ваш ґрунт ущільнений та важкий, варто вибирати сорти моркви з коротким коренеплодом. Різні перепони в землі, такі як надмірна кількість сіна, каміння, неперепріла хвоя або органіка, також можуть бути однією з причин кривизни плодів.

Враховуючи ці прості, але важливі поради, ви зможете виростити здорову і рівну моркву, яка буде радувати вас своїм смаком і зовнішнім виглядом. Регулярний полив, помірне використання добрив і правильна структура ґрунту – це ключові фактори успішного вирощування моркви.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини