Правильний догляд за кущами полуниці у липні-серпні: через рік буду збирати по 5 відер врожаю з грядки

Після збору урожаю полуниці важливо забезпечити рослини належним доглядом для підтримки їхнього здоров'я та забезпечення високоякісного наступного врожаю.

Загальновідомо, що полуниця – рослина, яка вимагає ретельного догляду, особливо після збору урожаю. Багато недосвідчених городників вважають, що негайне скошування кущів після збору плодів є ключем до подальшого їх здоров’я та розвитку. Однак ця практика може призвести до негативних наслідків.

Важливо зрозуміти, що скошування полуниці після плодоношення не тільки не сприяє уникненню шкідників на ділянці, але й ставить рослину в стресовий стан. Після такого втручання полуниця потребує тривалого відновлення, що може негативно вплинути на наступний урожай.

Натомість, після збору урожаю полуниці варто обрізати тільки ті пагони, які потребують цього. Це забезпечить рослині можливість зберегти енергію на майбутній ріст і розвиток. Для цього використовуйте садові ножиці або секатор, уникайте випадкового видалення здорових пагонів.

Експерти поділились порадами, як доглядати за кущами полуниці після плодоношення
Експерти поділились порадами, як доглядати за кущами полуниці після плодоношення

Після зрізання варто видалити сухе листя та пагони з грядки, а ґрунт у міжрядді перекопати для покращення доступу до кисню, вологи та поживних речовин для кореневої системи.

У липні та серпні не рекомендується застосовувати азотні добрива, оскільки вони можуть знизити зимостійкість рослин. Натомість, для підживлення полуниці використовуйте фосфорно-калійні добрива, такі як розчин з суперфосфату та сульфату калію. На 10 літрів води беріть 20 грамів суперфосфату та 15 грамів сульфату калію, розсипте їх по поверхні ґрунту під кущами полуниці і залийте водою.

Також можна використовувати органічні добрива, наприклад, коров’як розведений у воді з додаванням попелу для підсилення ефекту (1:10 та добавити 10 г попелу). Це дозволить рослині отримати необхідні поживні речовини для здорового росту та розвитку.

Узагальнюючи, правильний підхід до догляду за полуницею після плодоношення полягає в уважному обрізанні пагонів, використанні правильних добрив та униканні стресу для рослин. Це дозволить зберегти їх здоров’я та забезпечити наступний урожай на диво рясним.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини