Капуста дуріє від цього “пійла”: кума шепнула рецепт, і тепер у мене на городі справжні капустяні гіганти

Ранні сорти капусти починають зав'язувати качани у червні, інші — у липні. Якщо листки капусти ростуть великими та свіжими, але качани не утворюються, то на це є дві причини.

Ймовірно, рослині просто не вистачає корисних мікроелементів або ж на вашій ділянці занадто кислий ґрунт.

Як з цим боротися і чим годувати капусту, читайте у нашій статті. Для вас ми підготували три найефективніші та перевірені садівниками підживлення для швидкого зав’язування качанів.

Навесні та на початку літа капусті дуже потрібний азот, тому її підгодовують сечовиною, аміаком та іншими засобами для стрімкого розвитку листя. А ось у червні-липні капусті вже не потрібно стільки азоту — листя сформовані. Тепер потрібно багато калію та фосфору, щоб качани успішно формувалися та розвивалися. Багато цих речовин міститься у деревній золі, з якої можна приготувати спеціальний настій.

Заливаємо дві літрові банки золи відром води, добу настоюємо, розводимо літр такого концентрату на відро води і поливаємо по одному літру під кожен кущик. Це допоможе сформувати великий качан та солідну головку! Але перед внесенням добрива обов’язково треба зволожити ґрунт.

Дачники розповіли про ефективне підживлення для капусти
Дачники розповіли про ефективне підживлення для капусти

На кислому ґрунті капуста росте дуже погано. Вона просто не зможе засвоювати корисні мікроелементи зі складу ґрунту і почне в’янути, а качани взагалі не формуватимуться. Більш того, кислий ґрунт — це головний фактор появи кіли – грибкової хвороби, яка знищить урожай. Найкращим розкислювачем на думку городників є крейда.

Беремо 10 літрів відстояної води, розводимо в ній одну склянку крейди, додаємо літр трав’яного настою або дві столові ложки аміачної селітри. Ретельно змішуємо і вносимо під кожен кущик по одному літру. Буквально за 3-4 дні капуста почне формувати качани максимально інтенсивно. За потреби можна повторити процедуру через один тиждень.

Це ще один розкислювач ґрунту, з якого роблять ефективні розчини для підживлення капусти. Під кожен кущ потрібно вносити по півлітра такого добрива. Розводити гумат калію потрібно відповідно до інструкції на упаковці.

Виберіть найкраще добриво, і ваша капуста буде рости, цвісти і радувати вас своїми розмірами та якістю.

Популярне

Подібні новини